Wpis z mikrobloga

Obiecałem, że będę kontynuować tag #rozowykorposwiat, więc opiszę sytuację, która miała miejsce w ostatnich miesiącach mojej pracy w tym miejscu.
Dział Administracji, czy tam któryś, wymyślił wymianę monitorów we wszystkich komputerach naszego departamentu. Nie będę komentował zasadności wymiany monitorów kwadratowych na monitory panoramiczne do obsługi programów przeglądarkowych i dosowskich, więc przejdziemy od razu do głównej historii.
Pierwszy dzień w pracy z nowymi monitorami. No cudo! Głębia czerni programu emulującego dosowską aplikację powalała. Kontrast białych liter aż raził w oczy. Niestety, kilka monitorów było wadliwych. W niektórych egzemplarzach był felerny wtyk HDMI (sic!), więc dział IT na bieżąco takie ekrany wymieniał.
Dzień drugi, wszystkie monitory już na swoich miejscach, dziewczyny w końcu mogą oglądać swoje seriale w rozdzielczości HD z przepiękną głębią kolorów. Tylko Jowitka coś majstruje z monitorem, wygina kabel we wszystkie strony. Ekran pozostaje jednak czarny. Już wtedy nie wiedziałem czy się śmiać, czy płakać.
Nie myśląc wiele, Jowitka zadzwoniła do IT, że monitor jej nie działa. Koleś z IT znając poprzednie usterki szybko przyleciał z nowym ekranem. I stanął tak przed Jowitką. Powoli odłożył sprzęt na biurko obok. Nacisnął przycisk ON na Jowitki ekranie, a monitor rozbłysł wyświetlając jej sebixa, którego miała ustawionego na tapecie. Prześmiewczo pouczył Jowitkę, żeby następnym razem sprawdzała niedziałającą rzecz, czy czasem jest zwyczajnie niewłączona.
- No ale to chyba od was zalezy, czy cos działa, czy nie? Tak? To chyba wasza robota.
Klasyczny syndrom wyparcia.
Kurtyna.
#pracbaza
  • 40
@Krachu:
@sebe13:
Nieznamsiętosiędopytam - czemu ekonomicznie byłoby pozostać przy VGA? Serio pytam, człowiek się uczy całe życie.

U nas w biurze jak wymienialiśmy monitory (sami, bo nie mamy działu IT) to na 3 dostarczone kable każdy wybrał inny :D

Swoją drogą absolutnym hitem był gość, który połączył dwoma, przez co znikała mu myszka. Okazało się, że system wykrył mu dwa monitory, więc dał mu dwa pulpity na jeden monitor. I
moim zdaniem ekonomicznie byłoby pozostać przy VGA.


@Krachu: dlaczego? Kabel VGA nie wyrabia już przy większych rozdzielczościach dzisiejszych monitorów, różnice widać od razu. Kabel HDMI kosztuje ze 20zł, przyrównując to do ceny monitora to wychodzi, że oszczędzisz mało co kosztem wyraźnie gorszego obrazu. Już lepiej wziąć tańsze monitory, ale podłączyć je jakimś sensownym łączem.
@Krachu: jak helpdesk.
Kiedyś gniłem z kobietą na telefonie 30 minut bo się nie mogła zalogować do komputera. Zablokowała sobie konto jakieś milión razy. Pytam się wyraźnie za każdym razem: czy ma pani włączony caps lock? Nienie, bukbroń! No dobra, to wysyłam do lokalnego IT. Po 15 minutach dzwoni lokalne IT, że spoko, że wiedzą że pani jest niekumata i że ticket można zamknąć, bo miała włączony capslock.
@dnasstorm
No właśnie stąd cudzysłów.
Monitor miał dwa sygnały, na dwa pulpity. A wyświetlany był tylko jeden. Wiec drugi pulpit istniał, system go widział, nadawał jego sygnal, mysz mogła tam wyjechać, ale nie był wyświetlony.

Stąd skrót myślowy, że był pod spodem.
moim zdaniem ekonomicznie byłoby pozostać przy VGA. No ale to nie moja działka i juz nie mój cyrk ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Krachu: Chciałeś zabłysnać i wyśmiać różowego, a sam jakieś głupoty kompletne wypisujesz xD Ekonomiczne w jakim sensie, mniej prądu będzie pobierać? Czy przy wymianie sprzetu chciałeś by zakupili CRT z kablami VGA, bo ekonomicznie i tanio? #wtf
@Krachu:
7.40 rano człowiek zamulony, powoli się rozkręca, pogoda jesienna, zimno na zewnątrz.
dzwoni telefon drukara nie działa, pytam się czy wszystko ok, podłączyłem się zdalnie, sprawdzam kicha, ona mówi że wszystko jest ok drukarka podłączona, ide do przejścia ok 100m przez plac i wejście na 2 piętro, ale te wysokie co po 3.6 sufit jest, staje zsapany w wejściu, no bo drukara potrzeban bardzo raporty trzeba szybko wydrukować.
Stoje w