Wpis z mikrobloga

@sebeksebast no a zjechać niby tylko w prawo,

Powiem tak, mnie na nauce jazdy uczyli, że sygnalizowac należy dojeżdżając do ronda a na samym rondzie już nie. Czy to jest poprawnie? Chciałbym się dowiedzieć ale w internecie tyle co osób tyle opini. Starsi kierowcy idą w stronę sygnalizowania zjazdu, młodsi w albo wcale albo przed wyjechaniem.
ja też nie ale i tak zwykle wolę poczekać i się upewnić, że typ skręca, bo można trafić na cwaniaka albo kogoś, kto się zagapił.


@plnk: a ja specjalnie jak widzę takiego biedaka czekającego włączam kierunek już daleko żeby ruszał, a potem jak stoi to stwierdzam, że cały mój trud na nic.
@grafikulus: osobiście zawsze czekam dłużej do momentu aż zobaczę, że bardziej zwolni, kiedyś miałem dwie sytuacje włączenia kierunku przez właśnie taką osobę, a potem nie miałem stłuczki tylko dlatego, że szybko przyspieszyłem i zdążyli trochę zahamować...
@grafikulus: Właśnie miałem napisać, że nie warto ufać innym kierowcom, ale koledzy już mnie wyprzedzili.

Byłem świadkiem jak facet ściągnął hajsy na parkingu z biednego kierowcy.

Wrzucił kierunek i udał, że wpuszcza kogoś z miejsca żeby na jego miejscu zaparkować.
Jak tamten tylko zaczął cofać to się w niego wpierdzielił.

Potem od razu Policja itd.
@grafikulus:
Na 1 listopada miałem odwrotną sytuację z jakimś zamiejscowym. Cały czas pruł z kierunkiem aż nagle postanowił jechać dalej na wprost gdy ja już ruszyłem, na szczęście dwa pasy, ręczny i odbicie kierownicą pomogły