Wpis z mikrobloga

Chciałam oddać krew w #uk. I tak patrzę najbliższy termin w moim mieście 3 grudnia. No dość długo trzeba czekać, ale niech będzie. Zależało mi na weekendzie. Rejestruję się itd, po zalogowaniu imformacja-0 wolnych miejsc. Aha, no spoko. Następna wizyta w moim mieście 8, 19 i 27 grudnia czyli w tygodniu a potem dopiero 30 stycznia. I weź tu człowieku chciej zrobić coś dobrego. W porównaniu z Polską oddawanie krwi jest mega utrudnione. Skąd szpitale itd biorą krew skoro tych terminów jest tak mało? #krwiodawstwo
  • 16
@CharlesBukowski: Nie no niby tak, ale jednak w Polsce punkty są otwarte codziennie przez kilka godzin a tutaj wizyty co 10 dni lub rzadziej to jednak jest różnica. A za każdym razem, jak byłam oddać krew w Polsce były kolejki tak więc podejrzewam, że w jeden dzień w Polsce przewija sie tyle samo ludzi jak w #uk co te 10 dni
@petugh: ja w Belgii mogę w tygodniu do 20:00 oddawać w centrum krwiodawstwa (pół godziny jazdy), lub lokalnie u mnie w mieście w mobilnym punkcie, dwa razy w miesiącu, od 17 do 20, czyli mogę chodzić nie tracąc dnia pracy.
@petugh: Rozejrzyj się w środę/czwartek za terminem sobotnim. Ludzie dostają przypomnienia i mogą szybko zrobić termin, więc to robią. Są też akcje gdzie przyjmują ludzi z ulicy (walk in appointments).
Za pierwszym razem umówiłem się sześć miesięcy do przodu, z terminem nie było problemu, poszedłem po pracy o 18:20 czy jakoś tak. Miesiąc temu zacząłem dostawać maile, że moja grupa jest bardzo potrzebna i ważna, że są terminy na za tydzień
@tptak Dzieki Mirku za konkretną wypowiedź:) zapisałam się na 8 grudnia i zobaczę jak to wygląda. Powiedz mi jeszcze proszę jak to wygląda z badaniami przed oddaniem? Mogę dostać wyniki dla siebie?
@petugh: Nie wiem, nie pytałem. Zalogowałem się na stronie, żeby sprawdzić, czy tam nie będzie czegoś, ale nie widziałem. Znalazłem takie coś: https://www.blood.co.uk/the-donation-process/further-information/tests-we-carry-out/ - czyli generalnie jak jest problem to Ci powiedzą.
Przy okazji zapisałem się na następne oddanie w marcu.
Jeszcze jedno - ta szukajka na blood.co.uk jest dość dziwna. Podałem kod pocztowy domowy to mi znalazło akcje koło pracy 10 km dalej, a jak podałem kod pracowy, znalazło mi
@tptak No w sumie nie zależy mi tak na tych wynikach skoro i tak się dowiem czy wszystko okej :) a tak pytam bo kiedyś miałam problem z niedoborem żelaza i chciałam wiedzieć jak jest teraz. No ale jak będzie za niskie to nie wezmą :) posprawdzam na ich stronie z różnymi kodami, może okaże się że będzie coś szybciej. Dzięki! :)
@petugh Szybkie terminy sa w stalych blood donor centre (jest ich okolo 20 w Anglii w duzych miastach) ja czekalem w Leeds tydzien tylko. Z tym ze one sa chyba otwarte mon-fri. Sprawdzaja poziom zelaza tak samo jak w PL, probka krwi z palca do mikstury :)