Wpis z mikrobloga

#eu4
Gram sobie Austrią, nawet do 1520, przeprowadziłem 3 reformy, choć teraz jak wyskakują protestanci to kompletnie nie wiem jak nabijać te 50% IA żeby puszczać reformy. No ale ja nie o tym.

Generalnie idzie mi trochę bidnie. I mam pytanie: czy wyskoczą mi jakieś eventy na przejęcie Czech lub Węgier, czy muszę brać misje związane z ich podporządkowaniem? W obu tych krajach mam sojusz i małżeństwa, na Węgrzech nawet Habsurgów.
A! I nie wiem skąd jakiśc zas temu wyskoczyła mi opcja wspierania Habsburga na tron Polski, z którą nic nie kombinowałem no i się udało. I teraz wspieram kolejnego członka tej linii do sukcesji. Poza tymi małymi bonusami daje to na coś ciekawego szanse?

Z planów geopolitycznych to: zaatakować Burgundię, później nakarmić Milanem mojego wasala, anektować jedną jedyną serbską prowincję za pomocą podboju lub działań dyplomatycznych. Potem karmić drugiego wasala za pomocą Neapolu. Mogę mieć 8 relacji dyplomatycznych, póki co to:
Francja
Węgry
Czechy
Palatynat
Brandenburg
Trier
Wasal - Urbino
Wasal - Modena
Tanzanit - #eu4
Gram sobie Austrią, nawet do 1520, przeprowadziłem 3 reformy, choć t...

źródło: comment_9vkVOOcnKVqWg36u1K3KWXjjRH4rjhOc.jpg

Pobierz
  • 6
Generalnie idzie mi trochę bidnie. I mam pytanie: czy wyskoczą mi jakieś eventy na przejęcie Czech lub Węgier, czy muszę brać misje związane z ich podporządkowaniem? W obu tych krajach mam sojusz i małżeństwa, na Węgrzech nawet Habsurgów.


@Tanzanit: Musisz wziąć odpowiednią misję, wtedy dostajesz CB pozwalające ci wymusić unię. Opisy misji masz tu:
http://www.eu4wiki.com/Austrian_missions#The_decline_of_Hungary.
Chodzi o misje "Bohemia must accept Austrian over lordship" i "The decline of Hungary.".

Upewnij się,