Wpis z mikrobloga

Mireczki, Mirabelki, sprawa jest. Inspiracji szukam.
W weekend szykuje mi się nalot rodziny. Zostają do niedzieli. Potrzebuję pomysłów na dania, które można zrobić z ograniczonymi możliwościami kuchennymi (nie mam jeszcze piekarnika, tylko takie podpiekarniątko i płytę indukcyjną). Chciałabym, żeby - szczególnie na jutro - było to coś wyjątkowego, nowego i pysznego. :)
Może macie swoje ulubione i sprawdzone przepisy i zechcielibyście się nimi podzielić? Będę wdzięczna, z internetów nie umiem niczego wybrać. :(

#jedzenie #gotujzwykopem #kuchnia #pomocy #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 16
@nvmm: Filet z kurczaka, jakieś 200g pieczarek, cebula, śmietanka do kawy (w sensie taka rzadka, może być 10%, może być też 30%, wsio rybka), makaron penne, sól, pieprz. Makaron gotujesz ofkoz. Kuraka kroisz w kosteczkę, podsmażasz/podduszasz z pokrojonymi w plasterki pieczarkami i cebulą, doprawiasz solą i pieprzem (może być też szczypta wegety albo gyrosa, ale niekoniecznie). Zalewasz śmietanką i trochę jeszcze dusiz, żeby zgęstniała (możesz też zetrzeć odrobinę sera żółtego), dodajesz
@nvmm: Kaczkę im usmaż, albo gęś - od średniowiecza na Św. Marcina (czyli jutro) przygotowywało się gęsi. Do tego sos żurawinowy i ziemniaczki. Proste i b. szybkie w przygotowaniu, a odświętne.
@rybitwa_ Jestem z Mazur, jutro obchodzimy tu 11 listopada, nie Sw. Marcina. ;)

A tak serio, to pomysl pyszny, tylko w demokratycznym glosowaniu na jutro wygrala juz wolowina @Witeg :) Ptaszki beda najpewniej w sobote.

@Witeg czy masz jakies wskazowki do tego niaska, czy leciec z ktoryms z przepisow z netu?