Wpis z mikrobloga

Siema
z racji ciulowego usytuowania domu zmuszony byłem wziąć #internet #lte z #plus, dokładnie z #smartdom
Całość wygląda obiecująco bo mimo tego, że jest limit 40GB na cykl to jeśli jestem w zasięgu LTE to nie mam limitu danych
http://www.plus.pl/internet-domowy
Działa to tak se, raz 2Mbps raz 20Mbps.
Dziś zagłębiłem się w regulamin i dowiedziałem się, że jest jeden haczyk
4. W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i
zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej
zmiany (do nowego Okresu rozliczeniowego) parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji
danych do poziomu 32 kb/s określonego w Cenniku.

W BOKu dowiedziałem się, że duże zużycie danych nie jest określone żadną miarą, czyli jak im się widzi.
Czy komuś z Was udało się otrzymać bana na prędkość? Jeśli tak to jakie to były ilości pobranych danych?
#plusgsm
#cyfrowypolsat
  • 6
@Krizz nie odpowiem Ci na pytanie ale dzięki za ten wpis. Miałem też brać internet z CP, i spodobało mi się to, że jest bez limitu. A tu takie rewelacje.
@Krizz: Powinieneś to zgłosić do UOKIK jako klauzulę abuzywną. Od razu przychodzą na myśl skojarzenia z developerami, czy bankami i ich rezerwowaniem sobie praw do działań na podstawie nieokreślonego "widzimisię" firmy.
@Krizz: Ale to nie chodzi o to jakie są konsekwencje, ale o to, że robią to uznaniowo i w umowie nie ma definicji tego co uznawane jest za "wysokie zużycie danych". Samo takie rezerwowanie sobie prawa do oceniania sytuacji na podstawie warunków z którymi przed podpisaniem umowy klient nie mógł się zapoznać jest typową klauzulą niedozwoloną. Nie wziąłbyś umowy na Internet, który ma prędkość 32 kb/s a oni wg własnego uznania