Wpis z mikrobloga

@Norwag93 o dochodzie gwarantowanym. Polecam, potężna porcja RiGCzu:

Wyobraź sobie że rodzisz się za 100 lat. 90% pracy wykonują maszyny, na Ziemi masz 10 miliardów ludzi, pracuje tylko 10%. Rodzisz się w rodzinie należącej do 90% ludzkości która nie ma szans swoją pracą konkurować z doskonałymi maszynami, nie macie też kasy na edukację aby konkurować z tymi 10% którzy pracują w super specjalistycznych zawodach. Twoje życie polega na zbieraniu śmieci które wyrzuca te 10% pracujących bo niby jak masz zarobić na coś nowego? Te 90% nie ma kasy żeby zapłacić ci za cokolwiek, zresztą proste rzeczy wykonują dla nich maszyny-śmieci które wyrzucają bogaci, dla tych 10% jesteś nic nie warty kompletnie - maszyna i tak zrobi lepiej.

Dowiadujesz się że twoi dziadkowie byli w ruchu oporu który sprzeciwiał się dochodowi podstawowemu - bo tak jak każdy w tamtych czasach myśleli że ich to nie dotyczy, to przecież oni będą w tej wąskiej grupie specjalistów którzy pracy nie stracą.

Zauważyłem że prawie każdy kto się sprzeciwia dochodowi podstawowemu i twierdzi że to głupota, albo pracuje w gównopracy która jest pierwsza do odstrzału przez maszyny, albo jeszcze nigdy nie pracował. Natomiast miliarderzy i wizjonerzy oczywiście nie mają racji - jakie to typowe.

Powiedz mi kolego lepiej jak twoim zdaniem ma funkcjonować wolny rynek bez dochodu podstawowego w przyszłości którą opisałem? W świecie w którym człowiek jest mniej użyteczny od maszyny? Na początku będzie zajebiście - ceny spadną, popyt wzrośnie, ale ci bogatsi w końcu wydoją społeczeństwo i przestanie im się opłacać produkować, bo niby dla kogo? Dla motłochu którego i tak nie stać?

Dochód gwarantowany został wymyślony przez kapitalistów. Natomiast kult pracy przez komunistów.

Kapitalizm zakłada osiąganie zysków przy minimalnym nakładzie pracy. Nie praca a produkt tej pracy jest ważny dla kapitalizmu. Jeśli można produkować bez zaangażowania w to człowieka to jest to sukces kapitalizmu.

Natomiast bronienie pracy "obniżaniem podatków" bo "bardziej się będzie opłacało zatrudnić maszynę i będzie bezrobocie" to podejście czysto komunistyczne. Komuniści blokowali wprowadzanie komputerów, byle by tylko była praca.

Kapitalizm to tworzenie jak najmniejszym kosztem jak największej ilości jakościowych dóbr, praca sama w sobie nie ma tu wartości, jest tylko środkiem do celu. Praca sama w sobie ma wartość dla komunistów.


http://www.wykop.pl/link/3437715/#comment-40702319
http://www.wykop.pl/link/3437715/#comment-40702969

#goldwykopsays #neuropa #4konserwy #libertarianizm #gruparatowaniapoziomu #elonmusk
Pobierz smyl - @Norwag93 o dochodzie gwarantowanym. Polecam, potężna porcja RiGCzu:

 Wyobra...
źródło: comment_q9sh3fuHxTUTbfDaEReJ8Ye4RzwTo7df.jpg
  • 53
@smyl: Śmiecisz tag #libertarianizm gównem. Dzisiaj pozyskanie wiedzy nie jest problemem. Skoro ktoś nie zadał sobie tego trudu i #!$%@? od rzeczy, to zasługuje na wyśmianie, nie tłumaczenie. Kapitalis jest bardzo tolerancyjny i tego nie robi, ja mniej. :)

Typowo dla osoby oderwanej od faktów i rzeczywistości pominąłeś meritum mojej wypowiedzi.

Ponieważ to sytuacja nierealna

Powtarzam: NIEREALNA.

Dochód podstawowy w erze powszechnej automatyzacji i ekspansji sztucznej inteligencji polega właśnie na tym,
Polecam, potężna porcja RiGCzu:


@smyl: Ja #!$%@?, #!$%@?ło mi skalę smutku i żenady. Głupota wykopków przerosła ich samych. Większe bzdury można chyba tylko znaleźć u wróżbity Macieja. Wszystkie członki mi opadły z bezradności. No po prostu pozostaje się z was tylko śmiać, żeście takie głupie.

Klika faktów:

Setki lat postępu technologicznego nie zmniejszyły zatrudnienia ani o jotę, wręcz przeciwnie, o pracę jest łatwiej niż kiedykolwiek w historii.
Setki lat postępu technologicznego
Setki lat postępu technologicznego nie zmniejszyły zatrudnienia ani o jotę, wręcz przeciwnie, o pracę jest łatwiej niż kiedykolwiek w historii.


@Jah00: cytuję rzepa:

Musisz zrozumieć różnicę pomiędzy rewolucją przemysłową a obecną. Rewolucja przemysłowa pozwalała produkować więcej - proste, "głupie" maszyny, które ułatwiały niektóre powtarzalne procesy, ale jednocześnie nie nadawały się do niczego więcej. Maszyna mogła wkręcić Ci 100x więcej śrubek w to samo miejsce niż człowiek, ale to nadal człowiek
@smyl: Odpowiedź jest prosta, w kapitaliźmie osoby bez umiejętności nie będą miały środków na utrzymanie potomstwa i w efekcie ilość durnej populacji zmniejszy się, co się właśnie dzieje w krajach rozwiniętych.

Poza tym myślisz że co? Zabierzesz kapitaliście, dasz biedakowi, i teraz ten kapitalista będzie miał przywilej #!$%@? by dostarczyć dóbr biedakowi, a jak już biedak mu zapłaci, to znowu mu #!$%@?ą kabzę? Widzisz jaki głupi to pomysł ( ͡°
@smyl: Pozwól, że znów zacytuję kolegę, tym razem nawet wierszem:

Bzdury, aż szkoda klawiatury.


( ͡° ͜ʖ ͡°)

zaorane, lewaku.

A tak serio, to przeraza mnie brak wyobraźni niektórych ludzi. Jakby w pudełku całe życie siedzieli. Taki Dukaj zadaje sobie pytanie "a co by było, gdyby.... to teorie Arystotelesa okazały się prawdą?" i snuje całą historię na tej podstawie. I ogarnięty czytelnik, ogarnięty człowiek, daje się w
@to_juz_przesada: Moja ty mała lewaczko xD serio gratuluję... Kilkadziesiąt odpowiedzi i dopiero teraz trafiłem na inteligencję. 95% to lewacy i prawacy, pozostałe 5% to ludzie którzy nie trzymają się poglądów, tylko określają najlepsze rozwiązanie dla danego problemu. Szkoda że większość wyznaje poglądy bo takie "takie poglądy ma grupa z którą się utożsamiam", zamiast wybrać grupę na podstawie poglądów do jakich się samemu doszło.

Demokracja ma taką wadę, że powstała kiedy było
Kilkadziesiąt odpowiedzi i dopiero teraz trafiłem na inteligencję.


@Norwag93: No to już przesada, koledzy, których wołałam wyżej to dla mnie niedoścignione wzory.

95% to lewacy i prawacy, pozostałe 5% to ludzie którzy nie trzymają się poglądów, tylko określają najlepsze rozwiązanie dla danego problemu.

zamiast wybrać grupę na podstawie poglądów do jakich się samemu doszło.


@Norwag93: Wydaje mi się, że jest zbyt wielkie parcie na "własne zdanie". Nie da się