Wpis z mikrobloga

#programowanie #java #imageprocessing #opencv

Klepię sobie projekcik na boku i poszukuję dobrego sposobu na informację, czy na danym zdjęciu znajduje się inny obraz. Najlepiej w postaci procentowej wartości pewności.
Próbowałem z template matching, ale rezultaty były słabe (szukany obraz nie jest identyczny z tym szukanym).

Natrafiłem jednak na mega skuteczne rozwiązanie zwane ASIFT.
http://demo.ipol.im/demo/my_affine_sift/
To jest to o co mi chodziło ale niestety mam problemy z biblioteką, która to implementuje.
Przy próbie uruchomienia kodu z przykładu rzuca co chwile NoClassDefFoundError. Po ręcznym dodaniu zależności, pojawia się kolejny błąd i tak w kółko.

Pytanie moje brzmi:
- Czy ktoś już miał doświadczenie z tą biblioteką? Jeżeli tak to jak rozwiązał powyższe problemy?
- Czy ktoś zna inną bibliotekę implementującą ten algorytm?
- Czy takie coś jest możliwe w OpenCV?
  • 7
@siemanko: no siemanko. Zobacz jakie ma zależności ta biblioteka, w jakich wersjach. Bardzo często zdarza się tak, że korzystasz z ZLib, która dajmy na to korzysta z XDepLib v1.0, natmiast w projekcie, masz YLib, który korzysta z XDepLib ale w wersji v1.1. I teraz wszystko zależy od tego w jakiej kolejności zostaną wczytane klasy przez classloader. Jeśli wczyta się najpierw YLib, to w pamięci będziesz miał załadowane klasy z XDepLib w
@Garet_: Dzięki. Zdaję sobie sprawę, że biblioteka ma pomieszane zależności dlatego bawiłem się z ręcznym dodawaniem jarów. Ale w sumie dobry pomysł żeby gradle wylistował mi zależności i poszukałbym konfliktów.

Choć szczerze to w tym momencie zależałoby mi bardziej na jakiejś inne bibliotece bo po prostu szkoda mi czasu na walkę z narzędziem. Zależy mi tylko na jednej funkcji,a ta biblioteka to niezła kobyła.