Wpis z mikrobloga

Ultragłębokie pole Hubble'a. Obraz Wszechświata sprzed 13 miliardów lat na którym widać 10 000 galaktyk. Wiem, że było miliard razy ale zawsze jak widzę to zdjęcie to uświadamiam sobie, że my nawet pyłkiem kurzu we wszechświecie nie jesteśmy. Co bardziej przygnębiające to to, że nigdy żadnego z tych światów nie odwiedzimy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Polecam otwierać w nowej karcie i sobie przybliżać

#kosmicznapropaganda #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
O.....Y - Ultragłębokie pole Hubble'a. Obraz Wszechświata sprzed 13 miliardów lat na ...

źródło: comment_jTsrIAxdS26cIb6mRQirNkqqp7WeIik6.jpg

Pobierz
  • 74
@gedzior84: Jeśli patrzymy na wprost galaktyki, tj. pod kątem 90 do jej płaszczyzny to raczej widzimy jej obraz tak samo stary w każdym miejscu. Szczególnie, że kąt widzenia galaktyki będzie bardzo mały (tj. zajmuje małą część pola widzenia, więc odległość od środka a odległość od końców ramion jest praktycznie taka sama).
@Gaboleusz: Teoria Einsteina nie wyklucza stworzenia tunelu czasoprzestrzennego to raz, dwa że jeszcze musi czasu upłynąć zanim ludzkość trochę zmądrzeje zamiast wojować między sobą.

@salvador5000: Ja jestem laikiem ale to akurat ogarniam jakoś więc może Ci wytłumaczę. Światło jest falą, różne długości fali mają różne widmo krótko mówiąc. Długość fali 100 lat świetlnych czy 200 lat świetlnych czy 2mln ma inne widmo.
@RegalWK: Oby rakieta z nim nie #!$%@?ła ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie pamiętam nazwy, ale wkrótce ma zostać wystrzelony teleskop który będzie obserwował praktycznie wszystkie galaktyki na raz, ma to pomóc w zrozumieniu, odkrywaniu czarnej materii i tego jak galaktyki się oddalają.
Najgorsze jest to, że nie odkryjemy prawdy. Innych satysfakcjonuje np. dolecenie na marsa. Ja bym chciał zobaczyć inne galaktyki. Poznać wszechświat, zobaczyć nasza galaktyke z bardzo daleko jak to wyglada. Zrobić coś niemożliwego. Ale w życiu tego nie dożyje ( ͡° ʖ̯ ͡°)