Wpis z mikrobloga

Ultragłębokie pole Hubble'a. Obraz Wszechświata sprzed 13 miliardów lat na którym widać 10 000 galaktyk. Wiem, że było miliard razy ale zawsze jak widzę to zdjęcie to uświadamiam sobie, że my nawet pyłkiem kurzu we wszechświecie nie jesteśmy. Co bardziej przygnębiające to to, że nigdy żadnego z tych światów nie odwiedzimy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Polecam otwierać w nowej karcie i sobie przybliżać

#kosmicznapropaganda #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
O.....Y - Ultragłębokie pole Hubble'a. Obraz Wszechświata sprzed 13 miliardów lat na ...

źródło: comment_jTsrIAxdS26cIb6mRQirNkqqp7WeIik6.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@OCISLY: Też mnie to przygnębia, a sama świadomość, że jesteśmy zbyt marni by to ogarnąć nawet umysłem, dobija. Żeby było zabawniej tego co widzimy już pewnie nie ma w tej postaci w jakiej ją widzimy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
że my nawet pyłkiem kurzu we wszechświecie nie jesteśmy.


Każdy kto ma jakieś kompleksy na punkcie swojej wyjątkowości, powinien choć raz spojrzeć na takie zdjęcie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Żeby było zabawniej tego co widzimy już pewnie nie ma w tej postaci w jakiej ją widzimy.

@IngloriousMartin: To właśnie mnie najbardziej przeraża, to jakim człowiek jest nieznaczącym i krótkotrwałympyłkiem w skali wszechświata, pyłkiem który tak naprawdę nigdy nic nie zobaczy na "żywo" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
"Życie powstało tylko raz we wszechświecie liczącym miliardy galaktyk, w których są miliardy gwiazd" - chciałbym aby ktoś rzucił dowód i obalił to twierdzenie.
  • Odpowiedz
@OCISLY: miliony supergromad galaktyk, w nich miliardy grup galaktyk, w nich miliardy galaktyk, w galaktykach miliardy gwiazd, miliardy planet... Takie odległości, że musiałbym pół dnia wklepywać zera w ten komentarz... #!$%@?, tam musi być tyle ras i cywilizacji, że to nie do pojęcia.
  • Odpowiedz