Wpis z mikrobloga

1. Jedź pociągiem Pesa Dart z Białegostoku do Warszawy
2. Zatrzymaj się po 17 minutach na pierwszej stacji.
3. Pociąg nie rusza.
4. Gaśnie światło.
5. Komunikat o awarii.
6. Ponownie gaśnie światło.
7. Pociąg z 10 razy cofa się do tyłu.
8. Komunikat o cofaniu się pociągu do Białegostoku.
9. Pociąg się cofa.
10. Stop. Komunikat o tym że jednak się nie cofniemy.
11. Komunikat o tym że zostanie podstawiony drugi pociąg w Łapach.
12. Biegiem do drugiego pociągu.
13. Pociąg czeka na start.
14. Gaśnie światło w nowym pociągu.
15. Kurtyna.
16. Światło się zapala. Komunikat do kogoś z obsługi: "wsiadaj, naprawiłem"
17. Ruszasz z ponad dwugodzinnym opóźnieniem.

#pkp #truestory
przemek-96 - 1. Jedź pociągiem Pesa Dart z Białegostoku do Warszawy 
2. Zatrzymaj się...

źródło: comment_5tKlZfqcXomDM9k06hViWXNLdvSUZ8MV.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przemek-96: to chyba bolączka tego pociągu. Podobnie miałem podczas jednej z podróży. Na szczęście w naszym przypadku dość szybko się uwinęli, bo przestoju nie był długi. Ale ciągle ta dziwna niepewnośc, czy gdzieś nie zatrzyma się w szczerym polu.

Choć z takich przygód pociągowych związanym z przestojem to zablokowanie się hamulców i zadymienie części wagonów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@przemek-96: ciesz się, że pesą :D

ja kilka dni wcześniej miałem taką sytuację jakimś rozpadającym się gównem. Przejechałem pół kilometra, stop i spowrotem na biedastok. Obiecali zaraz podstawić inny pociąg. Pół godziny później podstawili identyczny rupieć. Na szczęście ja już stałem na dworcu pks i czekałem na następcę rozpadającego się ikarusa, który dowiózł mnie do celu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomijam geniusz prywaciarzy, którzy tak dopasowują
  • Odpowiedz
@przemek-96: jak słyszałem te komentarze o pesie kilka lat temu, że taki zajebisty polski pociąg, a pendolino to takieg gówno to uwierzyłem. Taki stan rzeczy utrzymywał się do pierwszej przejażdżki pesą a potem pendolino. W pendolino wszystko jest zrobione świetnie, jakość super, w pesie to jakiś tani plastik jest, drzwi rozsuwane do przedziału były popsute i wypadały z tych szyn, ogólnie jakieś takie śmieszne to było.

no ale cena biletów
  • Odpowiedz