Wpis z mikrobloga

chodzi dokładnie o to, że ludzie nie wiedzą, że można pić w miejscu publicznym i dają sobie wlepiać mandaty.


@rybsonk: najczesciej dla tego ze mandat to 100zl, a dostaniesz go raz na kilka lat i nikomu nie chce sie z tego powodu chodzic po sadach i udowadaniac ze znajdowalo sie w miejscu nieobjetym zakazem.
  • Odpowiedz
czy to bylo miejsce publiczne?


@thcluboy:
Ujj z publicznym czy były tam dzieci lub czy widział to ktoś jeszcze? Bo wg mnie, takie interwencje powinny być tylko na zgłoszenie osób, którym to przeszkadza. Jeżeli nikogo nie ma lub nikt nie widzi problemu, przepis nie powinien być egzekwowany bo zakrawa czasem o absurd (np: możesz dostać mandat o 3 w nocy, gdzie nie ma nikogo).
  • Odpowiedz
najczesciej dla tego ze mandat to 100zl, a dostaniesz go raz na kilka lat i nikomu nie chce sie z tego powodu chodzic po sadach i udowadaniac ze znajdowalo sie w miejscu nieobjetym zakazem.


@Wafellini: a chodzi o to żeby świadomość przepisów była powszechna i wśród społeczeństwa i wśród policji.

A taka logika jaką zaproponowałeś może grozić tym że ludzie będą akceptować wszystko co zasugeruje przedstawiciel władzy i nie będą
  • Odpowiedz
@rybsonk: tylko ze dla kazdego miasta te miejsca objete zakazem sa inne i jesli pijesz non stop w tym samym miejscu to ok, mozesz sie ich nauczyc na pamiec, ale jesli podrozujesz, odwiedzasz ludzi, jezdzis na kempingi itp itd to nie bedziesz sprawdzal uchwal rady miejskiej dla kazdego jednego miasta, po za tym bedziesz musial stawiac sie na rozprawach na drugim koncu Polski.
  • Odpowiedz
@qwed: @kocham_jeze: @gram_w_mahjonga: dlaczego po drugiej stronie rzeki? zawsze mi się wydawało, że tyle samo ludzi pije po jednej i po drugiej stronie. Bagietmajstrów chodzi też tyle samo i w razie jakiegoś przypału nie będą zwracali uwagi po której stronie piłeś.

Faktem jest, że po drugiej stronie łatwiej zauważyć patrol.
  • Odpowiedz
@wahwah: Kolejny pelikan który wierzy, że policja w Polsce "służy i chroni"

Oni są w stanie wypisać Ci mandat za przejście na zielonym ale zawsze trzeba czekać jak cebule twojego pokroju sami tego doświadczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@emcter Wow. Jesteś taki mądry. To bardzo istotny szczegół dla przeciętnego człowieka. Na którym roku prawa jesteś?


@wahwah

Generalizując, Polska to taki kraj, gdzie przeciętny obywatel ma bardzo dużą znajomość prawa (szczególnie wykopki). Z drugiej jednak strony, ta duża znajomość prawa, przy ilości rocznej jego produkcji i zmianach to niestety kropla w morzu. Ja nie wiem, może tu o to chodzi. Polacy to za mądry naród, i jak by było
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint:

Musisz wiedzieć że policja w Polsce służy i chroni. Policja to nie tylko drogówka i krawężniki, są jeszcze tacy Policjanci co przyjadą na interwencję jak Ci typ wleci z siekierą na posesję. Docenisz ich pracę dopiero jak Ci dupę uratują. Wiem, zaraz dostanę 100 linków z nieudolnych interwencji, problematycznych sytuacji itp. Ale zadajcie sobie pytanie, czy to Wy się tarzacie po ziemi z jakimś typem na filmie co mu
  • Odpowiedz
@Truciciel: Doskonale to wiem, liznąłem temat wewnętrznie w policji, z zewnątrz mam dość często do czynienia, byłem karany oraz w rodzinie policjantów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam kiedyś zostałem chamsko potraktowany. Nie robiąc nic dostałem 500 złotych mandatu za niby jakieś "utrudnianie pracy policji", a ja po prostu pouczałem ich (miałem 17 lat) jakich obowiązków nie dotrzymali podczas kontroli.

Niestety stres był silniejszy i podpisałem mandat, jaki ja głupi. Na szczęście doprowadziłem do umorzenia, Urząd Skarbowy, Naczelnik US, Wojewoda, Minister Finansów, Wojewódzki Sąd
  • Odpowiedz
@kiernek: Chyba nie bardzo, skoro wolales napisac komentarz, zamiast uzyc googla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale zebys zaraz nie belkotal, to odpowiem krotko - NIE MA jasnej definicji parku. W pewnym rozporzadzeniu (lub ustawie, nie pamietam), jest okreslenie ,,tereny zielone". Wiesz co to oznacza? Czy skwer bedzie parkiem lub nie, zalezy scisle od interpretacji prawa przez sedziego. Moze pojdzie Ci na reke bo stwierdzi, ze to
  • Odpowiedz