Wpis z mikrobloga

Orientujecie się do jakich firm można zgłaszać się by wyprodukować taką niestandardową rzecz jak w załączniku? Muszą tu być zachowane w 100% dokładności wymiarowe z oryginałem. Najważniejszą kwestią w tym elemencie są te dwa otwory - na zdjęciu jeden jest wyrobiony, drugi jest oryginalny.

Problem jest taki, że jako firma chcielibyśmy zamówić tego około 10-15 sztuk więc nie będzie to hurtowe zamówienie.

Jest to spinka do głowicy drukarki w etykieciarce produktów spożywczych - jestem w stałym kontakcie z producentem tych drukarek oraz dystrybutorem ale dostałem informację, że nie sprzedają tego osobno tylko w komplecie z nową głowicą, która kosztuje 3500zł.

Kontaktowałem się też z moimi pozostałymi partnerami ale niestety jedna firma w Polsce ma wyłączność na dystrybucję tego produktu. Dlatego pozostaje zlecenie czegoś takiego firmie zewnętrznej. Oczywiście wysłanie próbki do zmierzenia wchodzi w grę.

Firma może być z całej Polski. Doradzicie coś?

Przepraszam za tagi ale chciałbym zawołać ludzi, którzy siedzą w branży:

#cnc #frezarka może koledzy z #budownictwo coś doradzą #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Pobierz Vojak - Orientujecie się do jakich firm można zgłaszać się by wyprodukować taką niest...
źródło: comment_lTOOq3pCAHwxk1FDJxd5kTwKrhcYZCcS.jpg
  • 25
@Vojak: Będzie ciężko, żeby jakaś firma wykonała tylko jeden egzemplarz. To się nie opłaca i będzie kosztować dużo. Myślałeś o kimś z drukarką 3D?
@Colo99: to raczej musi być z twardego materiału bo te otwory wyrabiają się podczas pracy głowicy(bardzo duża intensywność produkcji w naszym przypadku) - plastik szybko by się wytarł albo zniszczył ogólnie. Więc musi to być z jakiegoś metalu czy coś w ten deseń.
@Vojak: nie znam konstrukcji calosci, moze da sie jakos przerobic uklad zeby zastosowac prostszy do wykonania element ? A co do wykonania, popytaj w firmach produkujacych okna. Maja czesto odpowiednie prasy do malych detali.
Ja w takiej firmie dorabialem rozne drobiazgi do maszyn
@ATR92: Pewnie dlatego nie zrobil, bo to nie jest kawalek zawiasu do drewnianego kibla, tylko kawalek maszyny, ktory ma miec tolerancje wymiarow, na oko co najmniej 'dyche' czyli 0.1 musi trzymac. Powodzenia w zrobieniu chocby otworow w takiej tolerancji z reki.
@Vojak: laser i krawędziarka. Firm, które mają te maszyny jest sporo. Problem jest taki, że jest to małe zlecenie, żeby ktoś chciał się podjąć. Trzeba też zrobić rysunek w jakimś autocadzie. Bez znajomości będzie ciężko. Mogę dać Ci jakiś namiar ale nie wstawię się w Twojej sprawie, bo Cię nie znam i nawet jakbym robił coś dla siebie to było by to zawracanie dupy.
@bst: widać, że jednak ty zielonego pojęcia nie masz, a to twoje doświadczenie i wiedza jest nic nie warta skoro myślisz, że wszystko szlifierką się zrobi .... szlifierką wycinasz tylko z blachy, potem nawiercasz otwory odpowiednim wiertłem, wyginasz tak jak trzeba, a resztę już pilnikiem kończysz i jest zrobione w 30 minut .... ale jak napisałem, dwie lewe ręce to prostą rzecz trzeba na maszynie robić