Wpis z mikrobloga

@ZasilaczKomputerowy: ale to pewnie trochę zależy od punktu odniesienia.
Dla kogoś z małej wioski Lublin może być wielkim miastem, podczas gdy dla Warszawiaka, czy Ślązaka będzie raczej co najwyżej średnim miastem.
Tak jak Warszawa przyłożona do chińskiej rzeczywistości będzie też średnim miastem raczej.
  • Odpowiedz
@jack-lumberjaZck: Wszystko zalezy od kraju. W takich Niemczech masz kategorie miasta "Grossstadt" od 100k mieszkancow. Mozna tez dzielic kategoriami Miasto, Duze Miasto, Milionowe Miasto, Mega Miasto (od 5 mil. lub 10 mil. w regionie metropoli), Meta Miasto (od 20 mil. w regionie metropolii)
  • Odpowiedz
Byliśmy kiedyś zaproszeni do rodzinnego domu (Chińczyka) naszego współpracownika w Chinach. Zaznaczał z góry, że jedziemy na wieś, bo to nie jest miasto - podkreślał. Ta wieś miała - 150 000 mieszkańców.


@Vat19pl: No ale Biedronki nie mieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vat19pl: Z drugiej strony, spotkałem kiedyś w podmiejskim pociągu chłopaka, który w pewnym momencie wyjechał z tekstem:

- To Ty jesteś z Warszawy?
- Tak...
- A znasz Czarnego?
  • Odpowiedz
czy o Toruniu albo Kielcach powiedzielibyście, że to małe miejscowości/niewielkie miasta?


@takie_chwile_jak_te: jak opowiadam ludziom o Olsztynie to mówię, że godzina starczy na przejście z jednego końca na drugi a niby to miasto wojewódzkie xD
  • Odpowiedz
@Edisonof: to jeszcze nic, ja kiedyś byłem takim Chińczykiem mieszkającym w malutkiej miejscowości 4,5mln mieszkańców i tez na każdym kroku podkreślałem, ze to małe miasteczko... czasami z mieszkania wychodziłem godzinę taki był tam tłok...
  • Odpowiedz