Wpis z mikrobloga

Ech, Mirki, co robić jak mi się szybko wzrok przemęcza? Po 10 minutach czytania książki już muszę ją odłożyć, bo mi się oczy same zamykają. I nie chodzi o to, że książka jest nudna, bo czasem to aż się #!$%@? że muszę ją rzucić w kąt. Trochę mnie to smuci i martwi jednocześnie, bo kiedyś dużo książek czytałam, a teraz 10 minut dziennie to jest jakiś koszmar.
#pytaniedoeksperta #zalesie #ksiazki #problemypierwszegoswiata
  • 12
@Cockatrice: Chyba mniej więcej wiem, co się #!$%@?. W sensie, że chyba coś takiego też przerabiałem. Jeśli po tych 10 minutach czujesz piasek pod powiekami to może być coś alergicznego - lekkie zapalenie nawet. O to nietrudno w czasie chłodów, kiedy powietrze w domu jest wysuszone od ogrzewania. A jeśli czujesz ból głowy to może dlatego, że oko próbuje dostosować ostrość widzenia (https://pl.wikipedia.org/wiki/Akomodacja_oka) - wtedy spróbuj zmienić pozycję przy czytaniu,
@sony_halit: Mam tak od długiego czasu już więc to raczej nie kwestia ogrzewania w domu, ale może mieć w sumie jakiś związek z klimatyzacją. Dodatkowo w szkole non stop gapię się w monitor komputera, w domu ze dwie trzy godzinki też, może też ma na to wpływ. A co do alergii to nie wiem, jak byłam mała miałam robione chyba trzykrotnie testy alergiczne i nic nie wyszło.