Wpis z mikrobloga

@Adams_GA: ehh randomowy typ na kierunku niezwiązanym z prawem pyta o przepisy dotyczące spółek w kc to znajdzie się typowy student prawa, którzy będzie się wykłócał o to, że sp cyw nie jest spółką. urus ci od tego? potem nie dziwota, że studenci prawa to pośmiewisko. każdy, mający jakieś pojęcie o prawie wie, że sp cyw jest spółką tylko z nazwy, i co z tego?
  • Odpowiedz
@ottovonbismarck: przecież napisałem to dla jaj jako ciekawostkę, bo np. moi znajomi którzy studiowali ekonomię i mieli zajęcia z "prawa" w ogóle nie mogli tego pojąć jak niektórzy doktorzy im o tym mówili i myśleli że sobie z nich jaja robią, to ten niby piękny i bogaty zaczął po mnie skakać to zacząłem się z nim kłócić. A argumenty ad personam pominę bo są poniżej wszelkiej krytyki
  • Odpowiedz
@pieknyibogaty: dobrze wiesz, że takiej nie ma. Skończ tę dyskusję, jak masz się powoływać tylko na to że słowo spółka nie ma definicji legalnej to idź sobie nazwij umowę sprzedaży jako sprzedaż spółkowa i będziesz miał kolejną spółkę
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Specjalnie dla ciebie uświadamiam cię, że spółka - w rozumieniu kodeksu cywilnego - jest stosunkiem prawnym powstałym na podstawie umowy, przez którą jej strony, czyli wspólnicy, zobowiązują się do osiągnięcia wspólnego celu gospodarczego przez działanie w oznaczony sposób.

Pomijając już, że powyższa definicja jest jasna nawet dla laika, to ty, eksponując swoją ignorancję, sprawiasz wrażenie, że próbujesz utwierdzać ludzi czytających twoje wpisy w przekonaniu, jakim to nie jesteś zabawnym
  • Odpowiedz
@pieknyibogaty: a ty daj mi już spokój bo skończyłem z Tobą dyskusję

@Kancelaria_Adwokacka: a dla mnie nie jest to definicja spółki, tylko jest to definicja spółki cywilnej, czyli umowy przewidzianej w KC.

ale zdrowy rozsądek powinien dyktować, w którym momencie należy zamilczeć

to czemu jeszcze tego nie zrobiłeś?
  • Odpowiedz
@Adams_GA: poza tym, że nie ma osobowości prawnej ani zdolności prawnej jest bardzo podobne do spółek prawa handlowego. Przede wszystkim jest zawierana przez wspólników w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli twoim zdaniem potrzeba czegoś więcej do nazwania jakiegoś tworu "spółką" to chętnie poczytam
  • Odpowiedz