Wpis z mikrobloga

@pieknyibogaty: po pierwsze, to nie była odpowiedź na serio tylko heheszki. Po drugie jeśli twierdzisz, że spółka cywilna jest spółką, to nie mamy o czym rozmawiać i studiów to ty chyba nawet nie zacząłeś. Spółka cywilna jest UMOWĄ ZOBOWIĄZUJĄCĄ niczym więcej
  • Odpowiedz
@Adams_GA: spółka cywilna nie jest osobą prawną ani ułomną osobą prawną, ale jest spólką, bo inaczej nie nazywałaby się spółką xD Chyba że jesteś w stanie podać definicję legalną spółki która 1 )istnieje 2) wyklucza spółkę cywilną
  • Odpowiedz
@pieknyibogaty: nie, spółka cywilna jest umową zobowiązaniową i niczym więcej, to tak jakbyś powiedział ze sprzedaż jest spółką albo darowizna jest spółką. Nie jest spółka cywilna żadnym podmiotem, nie występuje w obrocie odrębnie, w ramach spółki cywilnej dwa podmioty zobowiązują się prowadzić jakąś działalność ale ani nie wezmą kredytu "na spółkę" ani jej nigdzie nie zarejestrują, ba, taka "spółka" nie może być nawet stroną umowy.
  • Odpowiedz
@Adams_GA: chopie ty naprawdę myślisz że nie wiem że spółka cywilna jest umową? Powtarzam ci - podaj mi definicję legalną spółki. Tobie cały czas się wydaje że nie ma innych spółek poza spółkami prawa handlowego. Ja się mogę nawet z tobą kłócić dla jaj że spółka cicha jest spółką, bo nie ma żadnej definicji legalnej "spółki" jako takiej
  • Odpowiedz
@Adams_GA: > zależy bo spółka cywilna nie jest spółką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Adams_GA: Znowu wprowadzasz ludzi w błąd i wymyślasz swoje własne, nieprawdziwe teorie. Sprawdź sobie konstrukcję spółki cywilnej i dopiero później zacznij o tym pisać.
  • Odpowiedz