Wpis z mikrobloga

Jak będę u rodziców na wsi to wam chyba nagram filmiki na których pokażę rzeczy, które dla mnie są oczywiste a dla was może to być szokiem, ciekawostką, czymś śmiesznym i ciekawym. Kastrowania raczej nie pokażę ale myślę że zainteresuje was jak wygląda pojenie świń, paszociągi, działanie śrutownika, system wentylacyjny, wykonywanie obrządków, odkażanie, rozmowa z maciorkami ʕʔ itd. itd.
Chętni? :)
PS. Wiecie co to jest to coś na zdjęciu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#trzodachlewnaboners #ciekawostki #cotahannah #rolnictwo
Pobierz H.....a - Jak będę u rodziców na wsi to wam chyba nagram filmiki na których pokażę rz...
źródło: comment_GWQTSv8bwEv5Nm7NGQCHywXkAMFauLV0.jpg
  • 92
@Hannahalla: jak pracowałem na chlewni to paszociągi mnie cholernie fascynowały. I ten moment gdy nad ranem człowiek wchodzi na chlewnię, pierdyliard świń drze ryja, dźwięk jak z horroru, a potem ciągnie się jedną wajchę i nastaje mniej więcej cisza. A za drzwiami na kolejną salę potężny harmider, bo kolejne świnki czekają na swoją paszę. Jeśli masz taki system na chlewni, to nagraj ten moment uciszania świń paszą (ʘʘ
@kiedys_bylem_fajny: U mnie nie ma wajchy. Są czujniki, które wykrywają czy w automatach paszowych jest wystarczająca ilość paszy. Jeżeli nie - system załącza "dostawę" odpowiednimi rurami. Jedynie co trzeba ręcznie zmieniać to rodzaj podawanej paszy do odpowiednich Tube-O-matów (sznureczkiem xD). W chlewni jedno-dwa pomieszczenia są z prosiakami niedawno odłączonymi to ok, do nich akurat trzeba nosić paszę wiadrami bo nie mamy trzeciej rury na trzecią mieszankę.
Zdjęcie poglądowe z Internetu (bo
Pobierz H.....a - @kiedysbylemfajny: U mnie nie ma wajchy. Są czujniki, które wykrywają czy w...
źródło: comment_sZlBbWjVJAEJBWa8zJ8OWzNOVUJ4Nq2P.jpg
@Hannahalla: Ktoś mi opowiadał że jak się wejdzie do chlewu i zacznie gwizdać, to świnki milkną i nasł#!$%@?ą, prawda to?
Jakie macie dla nich zabawki zgodne z wytycznymi ue? :D
@kiedys_bylem_fajny: Maciory mogę tak uciszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale w sumie to one zawsze się drą jak #!$%@? bo wiecznie by tylko żarły xD
@Makila: Na moje świnki bardziej działa ciepły głos i "cmykanie" :) Co do zabawek to bela słomy, piłki oraz opony :D
@rosucho: Eeee Zetorek Forterra styknie? :D
@chonakawe: Szczotki są dla bydła. Świnie czochrają się o siebie albo o
@chonakawe: Takie to można nawet ziemniakami z parnika karmić, na większą skalę parnik jest niepotrzebny. Tata ma swojego doradcę w firmie paszowej i razem z nim ustalają jaki skład paszy by wychodził najlepiej (aby chociażby było odpowiednie makro na każdym etapie wzrostu tucznika). Mocno uogólniając - świnki mają swojego dietetyka :P