Wpis z mikrobloga

Jak będę u rodziców na wsi to wam chyba nagram filmiki na których pokażę rzeczy, które dla mnie są oczywiste a dla was może to być szokiem, ciekawostką, czymś śmiesznym i ciekawym. Kastrowania raczej nie pokażę ale myślę że zainteresuje was jak wygląda pojenie świń, paszociągi, działanie śrutownika, system wentylacyjny, wykonywanie obrządków, odkażanie, rozmowa z maciorkami ʕʔ itd. itd.
Chętni? :)
PS. Wiecie co to jest to coś na zdjęciu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#trzodachlewnaboners #ciekawostki #cotahannah #rolnictwo
Pobierz H.....a - Jak będę u rodziców na wsi to wam chyba nagram filmiki na których pokażę rz...
źródło: comment_GWQTSv8bwEv5Nm7NGQCHywXkAMFauLV0.jpg
  • 92
@Grzesiek_astronaut: Nie mamy krów - tylko i wyłącznie produkcja trzody chlewnej. Jesteśmy profesjonalistami a nie popierdółkami jedna krówka, parę kaczek, gęsi, królik i dwie świnki. Jajka kupujemy w sklepie, mleko z kartonu. Hodowanie "dla siebie" jest nieopłacalne przy tak małej skali. Tym się różni rolnik co ledwo wiąże koniec z końcem a rolnik który kupuje głębosz za 5 tysi bo taki ma kaprys ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hannahalla: Dla mnie też choć uważam to za ciekawe doświadczenie. Po moim pierwszym świniobiciu opisy batalistyczne w książkach już nigdy nie były takie same. Uświadomilem sobie jaki zapach panował na polu bitwy. Ostra faza polecam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
itd. itd.

Po itd itd pomyślałem że może coś jeszcze mocie.

Nie mamy krów - tylko i wyłącznie produkcja trzody chlewnej. Jesteśmy profesjonalistami a nie popierdółkami jedna krówka, parę kaczek, gęsi, królik i dwie świnki. Jajka kupujemy w sklepie, mleko z kartonu. Hodowanie "dla siebie" jest nieopłacalne przy tak małej skali. Tym się różni rolnik co ledwo wiąże koniec z końcem a rolnik który kupuje głębosz za 5 tysi bo taki ma
@ratownik17: Bardzo delikatnie czuć, gdyż wiatr zwiewa ten zapach w stronę pola. Hodowla na słomie a nie na rusztach (mówię tu o tucznikach, nie maciorach) ma taki plus że... nie wali. Inaczej: też śmierdzi ale delikatnie. Znajomy ma hodowlę bez użycia słomy i wali u niego na podwórku tak mocno, że facet po drugiej stronie drogi od chyba 10 lat nie może sprzedać domu - zapach tak mocno się rozprzestrzenia.
Po
@Atencyjny_Gerbil: Oczywiście że wali i trzeba dokładnie się wykąpać, oczywiście pod prysznicem. Jeżeli myjemy się porządnie (wraz z włosami!!!) to nic potem nie czuć :)
W moim osobistym rankingu smrodu klasyfikacja wygląda tak:
szynszyle<owce<świnie<krowy<<<<długo długo nic<<< PTACTWO. Na targach rolniczych zazwyczaj są wystawy zwierząt i jak jest wystawa gołębi, kur ozdobnych itd. to często rezygnuję z oglądania - bo nie wyrabiam z powodu smrodu. Mówię to jako osoba, która i tak