Wpis z mikrobloga

@Moonman: a od kiedy to .execute zwraca cokolwiek z zawartości tabeli? podpowiem że chodzi o .fetch* (oraz czytanie dokumentacji)

Set mozesz sobie pozniej znow na liste zamienic.


@biwalencik: po co (i jak) zamieniać z powrotem na listę coś, co służy tylko do złożenia zapytania (i do czego nie ma referencji poza tym kontekstem)?
@biwalencik: spoko, ja rozumiem co tam jest, po co i do czego. #!$%@?ąc od optymalizacji zapytania po stronie bazy, czy przekażesz seta, listę czy żółwia nie ma wpływu na oryginalną strukturę, więc po co cokolwiek zmieniać z seta z powrotem na listę?

obrazowo - co tu chcesz z powrotem zmieniać:

c.execute ("SELECT * FROM obserwuje WHERE followed NOT IN (?)", [set(followed_list["login"])])
bo rozumiem że to proponujesz

a nie to:

followed_list['login'] =
@luzny_lori
Zmiana w drugą stronę to już dla późniejszych operacji, założyłem, że OP łatwiej będzie pracowało się na listach.

folowed_list = set(...) I to wrzucasz jako argument. execute.

Ale to oczywiście zależy co dokładnie OP chce uzyskać. Nie wiem z jakiego API korzysta.

Jeśli zapisuje wyniki we własnej bazie, to tak jak poprzednio polecam ORM i pracę na pythonie, zamiast żonglować python-sql. Tym bardziej, jeśli aplikacja łączy się z bazą danych przez