Wpis z mikrobloga

#komputery #windows10 #antywirusy

Miredżgi - proszę nie oceniać który antywirus najlepszy xD mam wgranego avasta od stu lat, coś tam blokował, coś tam wykrywał - problemów większych nie było, więc spoko, tak sobie egzystowalismy od czasów windowsa 7. Teraz juz 10 mam i pojawiły się problemy - ale dopiero po anniversary update. Problem jak na obrazku - nagle zaczyna mi spamowac ostrzeżeniem ze moje antywirusy nie działają i zrób coś z tym, w jednej sekundzie wpada 5-10 i więcej powiadomień jedno za drugim - gdy kliknę, zeby 'rozwiązać problemy', to system raportuje, że wszystko dziala poprawnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Da się coś z tym zrobić?

A drugi problem to aplikacje modern ui, czy tam metro - nie pamiętam jak już się nazywały - pobrane z windows shopu. Podobają mi się powiadomienia w systemie, chciałem więc przetestować jak się będzie sprawował messenger w tym wydaniu, zamiast odpalać go przez przeglądarkę - pobrałem ze sklepu, próbuję odpalić, wyskakuje ładne okienko z logo messengera, slychać że dysk coś wczytuje wczytuje... i okienko znika, aplikacja zamknięta bez żadnego ostrzeżenia, komunikatu. Przy próbie ponownego odpalenia splashscreen już tylko miga i znika praktycznie od reki. Jakieś rady? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
yacolek - #komputery #windows10 #antywirusy

Miredżgi - proszę nie oceniać który an...

źródło: comment_wiSa31I4GhJXV45iJCTtdGPcyezRJKXb.jpg

Pobierz
  • 4
@yacolek: Ja korzystam z Avast tylko dlatego, że wydaje mi się być wygodniejszy w obsłudze. W praktyce efektywność większości antywirusów jest bardzo zbliżona i to już kwestia własnych preferencji, co się komu podoba :P
Głównie polega to na wyborze, czy cenimy sobie bardziej wydajność od bezpieczeństwa, gdy np. mamy starszy komputer.
Korzystam za to z systemowego firewalla.