Wpis z mikrobloga

Jak to w koncu jest z angularem i wyszukiwarkami googla. Czytam i jedni mowia ze juz spoko drudzy ze ujnia ze trzeba prerender.io uzywac albo insze. Sa tu jacys specjalisty? bo zaczelem pisac projekt w angularze filozofia wyszukiwarka jak ceneo tylko z mniejszym targetem a potem zaczelem ogarniac ze to byc moze strzal w stope ( ͡° ʖ̯ ͡°) #it #webdev #angularjs #seo
  • 17
@sub5111 to logiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale internet to smietnik i komu ufac ( ͡° ʖ̯ ͡°) a co z sprawdzajkami seo online jak seooptimer or shiet istnieje cos takiego dla apek chociazby w nagularze?
@TurboTapir:
1. Nie wszystkie wyszukiwarki wykonują JS
2. Google dalej woli plain html (time to first meaningful render ma znaczenie)
3. Użytkownicy, szczególnie mobile devices również podziękują Ci za dostarczanie im wynikowego HTMLa

Temat jaki Cię interesuje to "server side rendering", "universal / isomorphic app", całość jest niebanalna, dlatego nie znajdziesz gotowej konfiguracji, która zadziała w Twoim projekcie. Not even sure, czy ktoś podjął się tego w A1.X, bo niewiele miałem
@babysteps moze to i zle ale zalezy mi glownie na googlu. W polsce to chyba jedyna legitna wyszukiwarka a target to nasz polski rynek. Interesowalem sie prerender.io ale bardziej jego instalacja u siebie. Gdyz portal ma w zamysle miec kilka tysiecy produktow a kazdy ma miec wlasna karte wiec bedzie tego sporo. Jednak podejrzewam ze tutaj w gre wchodzilby tylko jakis vps bo cebulowe hostingi tego nie uciagna ? . Generalnie cos
@TurboTapir: aaa, nie czytałem wpisu @babysteps, tylko skupiłem się na odpowiedzi czy ogarnia. @babysteps ma oczywiście racje, te że ogarnia nie znaczy, że nie można tego robić lepiej. Generalnie to wszystko zależy od konkretnego przypadku, przykładowo w platformie ecommerce mamy panel admina pisany w angularze, a same sklepy to html wspomagany jquery bo więcej nie potrzeba.
@rubytree wiadomo . Swoja droga intranet poczty to najlepiej pozycjonujacy sie intranet w guglach ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Akurat w moim przypadku dzialanie tego portalu opiera sie na dosc specyficznym mechanizmie wyszukiwania gdzie przeladowywania stron przynajmniej na glownym listingu byloby troche meczace. Ale swoja droga podrzucilo mi to dosc zgrabna mysl. Gdyby roWiazac glowny listing angularem a wszystkie inne strony, ktore nie potrzebuja tak bardzo ajaxowego podejscia w
@babysteps cumplu wykupilem dzis usluge u nich, jednak przycebulilem i najtanszy pakiet. Prerender.io niechcial wystartowac :p moze robilem cos zle? Tak niestety jestem jednoosobowa armia, dwa bardzo chce zeby wystartowal, tematy sa mi obce bo nigdy nie musialem z nimi miec stycznosci :) zerkne na elektrode :)