Wpis z mikrobloga

  • 43
Co ja ostatnio obiecałem, pojechałem po lubczyk i czosnek na Rybitwy (giełda spożywcza w Krakowie) i cebula mnie popchnęła do zakupu poniższych towarów:
54kg pomidorów Lima 75zł
20kg buraków podłużnych 10zł
15kg szarej renety 20zl
7kg czosnku Harnaś 40zl
5kg selera z nacią 10 zł
3kg szpinaku 10 zł (2kg liści)
2kg jarmuzu 5zł (nie wiem ile bez łodygi bo nie dla mnie był)
1kg koperku 7zł (0.7 bez łodyg)
0,6kg pietruszki 6zł (0.4 lisci)
zaznaczam, Że cebulę, marchewkę już miałem, a kapusty kiszonej nie robię.
Pomidory już przerobione, pietruszka szpinak i koperek pomrożone, selery i buraki czekają, jabłka dla babci na szarlotki, a z czosnku wysieje ok kilograma, jeden rozdam i z reszty zrobię kiszonki i sok.
#gotowanie #krakow #przetwory
krabsik - Co ja ostatnio obiecałem, pojechałem po lubczyk i czosnek na Rybitwy (giełd...

źródło: comment_4R0aiObEHc9zEMzX0OJYcSwVH5eH7Ksw.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 4
@etimeel @fjord @Fenrirr : ja jestem stałym bywalcem, i tera byłżem w poniedziałek rano, wtedy na placu jest Full ludzi, w weekend jest kicha bo się giełda z gównem i szrotem otwiera obok. Wszystko dalej jest, może pomidorków nie być, a przyjeżdżają z nimi z Mazowsza, bo tam jest podobno jeszcze pełno na targach. Dobrze też wpaść przed burzą, bo wtedy można się srogo targowac. Najlepiej się zgadac z
  • Odpowiedz
@vava22: opłaca, tam czasami idzie za grosze wyczaić naprawdę masę dobra. Wiele razy wracałem stamtąd z kilkudziesięciokilogramowymi worami warzyw za nawet kilkanaście - kilkadziesiąt złotych, w sklepie ze cztery razy więcej bym dał, pomijając, że nie dostałbym np. 20 kilogramów marchwi tam.
  • Odpowiedz
@L3AD3R: do zamrożenia na zimę i trochę wiosny
@testowyandrzej: minimalne wielkosci to różnie, zależy co, ale z reguły 5, 10, 15 i tyle co sie miesci d skrzynki w przypadku owoców. Duże ilości, jedynie szpinak,kalafiory słoneczniki i takie rzeczy to na sztuki. Zioła po 10 pęczków, kukurydze chyba po 20sztuk albo 10
  • Odpowiedz