Wpis z mikrobloga

Z okazji pierwszych urodzin najlepszego erpega jaki kiedykolwiek powstał robię #rozdajo
Wśród plusujących/komentujących (o ile tacy będą) wybiorę jedną osobę, której podeślę kod do Age of Decadence na GOG. Preferowane są osoby, które interesują "staroszkolne" erpegi, czyli takie tytuły jak Betrayal at Krondor, Ultima, Wizardry, Darklands, Wasteland, Fallout 1, Arcanum, Planescape Torment, itd. a reagują odruchem wymiotnym na tytuły Bethesdy czy Bioware. Wielbicielom gniotów stemplowanych przez Todda Howarda Age of Decadence na pewno nie przypadnie do gustu, tutaj trzeba używać mózgu i nie ma prowadzenia za rączkę.

BTW, wersja GOG ma status platinum na WineHQ, sam odpalałem i zero problemów, więc dla użytkowników linuksa to zdecydowanie lepszy wybór niż Steam. BTW, jakby ktoś miał kartę AMD/ATI zalecam zainstalować najnowszy sterownik.

#gry #crpg #rpg #irontower #ageofdecadence #arcanum #linux
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bethesda_sucks: nie traćcie czasu na AoD bo demo nie dało mi krzty tego czego oczekiwałem. Ta gra tylko udaje replayability a jest nerdowskim pociągnięciem nosem, nie dla ludzi którzy szukają celu w graniu. Gra bez misji umiera w kilka minut dla kogoś kto chce znać bo od początku.
  • Odpowiedz
Jest to jakkolwiek do dostania w PL? Jakieś spolszczenie? Bo na Steamie nie ma wzmianki o innych niż Ang/Ru językach.


@Dawidinho8: Jest jeszcze wersja hiszpańska. Ale na wersję polską nie ma szans, ta gra ma znacznie więcej tekstu niż Wiedźmin 3 chociażby, przy czym nie jesteśmy zalewani tekstem jak w Pillars of Eternity chociażby. Tej obszerności fabuły się nie zauważy, bo jest ona podzielona na wiele części, coś jak poszczególne
  • Odpowiedz
nie traćcie czasu na AoD bo demo nie dało mi krzty tego czego oczekiwałem.


@Croudflup: Każdy powinien sam spróbować demo, to nie jest gra dla casuali, którzy oczekują czegoś w stylu Baldur's Gate.

Ta gra tylko udaje replayability a jest nerdowskim pociągnięciem nosem, nie dla ludzi którzy szukają celu w graniu. Gra bez misji umiera w kilka minut dla kogoś kto chce znać bo od początku.

Nie wiem co przez to rozumiesz, ale się domyślam (#pdk). Czyli to, że nie jest to symulator chodzenia jak gry Bethesdy to dla ciebie wada? Dla mnie to wielka zaleta, dostajemy jedynie samą śmietankę, questy perełki które można z chęcią powtarzać i przechodzić na różne sposoby (każde zadanie można rozwiązać przynajmniej na 3 sposoby, a sporo na 5 i więcej). Nie ma tu tracenia czasu na łażenie po wirtualnym świecie i sztuczne nabijanie godzin (jeden z powodów, dla których nie chce mi się wracać do New Vegas, choć wiele questów i
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks Arcanum... Nie sądzę aby znalazły się tu tłumy ludzi, którzy w to grali :) A jeszcze mniej tych, którzy grali i lubili tę grę. Też była specyficzna, nawet na tamte czasy grafika nie powalala więc fanów za dużo też nie miała. Jedna z najbardziej niedocenianych gier RPG. Co do AOD, to dzięki za sygnał, będę miał w co grać w weekend, chociaż demo, bo taka posłucha teraz na rynku RPG
  • Odpowiedz
Już nie plusujcie, zwycięzcą został @GhorgorBej. Mam nadzieję, że gra przypadnie ci do gustu i napiszesz pozytywną recenzję na GOG-u i Metacritic (i gdzie się da). Jak ci nie przypadnie do gustu to się tym nie chwal, wolałbym tego nie zobaczyć :P.
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: I oczywiście potwierdzam, gra dodana do GOG ( ͡ ͜ʖ ͡) Bardzo dziękuję za prezent. Co do recenzji, to po przejściu nie omieszkam napisać na GOG-u. Wychowałem się na Baldursach i Tormencie, także nie sądze, aby ocena była niska :).
  • Odpowiedz
@Xerlathoatl: Tu masz wyjaśnienie co mam na myśli: http://www.wykop.pl/link/2804827/age-of-decadence-czyli-perfekcyjne-crpg-tworzone-przez-11-lat/#comment-31593647

Z Grą o tron (mam tu na myśli książkę, czyli bardziej pasowałoby odwołanie się do ASOIAF/PLiO, ale nie każdy mógłby skojarzyć) AoD łączy prowadzenie fabuły przez przedstawianie jej z różnych perspektyw oraz typowe dla tamtejszych realiów manipulacje, skrytobójstwa i polityczne zagrywki. Z Falloutem natomiast to, że akcja dzieje się w świecie który cofnął cywilizację o setki lat i pozostałości tamtych czasów
  • Odpowiedz