Wpis z mikrobloga

@staryhaliny: wczoraj o tym mówiłem mojemu różowemu, że o #!$%@? chodzi z tymi sizeerami i zalando, bo model 185, 85kg, ubrany jest w M i zawsze dobrze wygląda. Stwierdziła, że 85kg umięśnionego faceta wygląda inaczej niż 85kg bez widocznej muskulatury; po moim argumencie, że 185 z mięśniami czy bez jest tak samo długie - zmieszała się.

To są moje wymiary, 1 na 10 produktów pasuje mi w L, pozostałe to XL,
po moim argumencie, że 185 z mięśniami czy bez jest tak samo długie


@Oude_Geuze: Głupi argument. Może i jest tak samo długie, ale nie tak samo "szerokie" (a raczej głębokie) i centymetry uciekają. Różnica między suchą klatą a pełną klatą może wynosić nawet kilka cm w "długości" potrzebnego ciucha. Podobnie jest z brzuchem.

A te zdjęcia pewnie sfabrykowane są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yahudi: @Oude_Geuze: @staryhaliny: dokładnie. Szerokością można "nadrobić" wzrost. Na przykład gość szeroki w barkach będzie miał wizualnie krótsze rękawy od gościa o takim samym wzroście, ale chudego. Tak samo klata i brzuch podciągają dół koszuli do góry.
A rozmiarówka reserved jest dziwna. Mam polo rozm. S i jest opięte i koszulę S, która na mnie wisi.
tutaj 190cm i noszę M


@welcometonhk: Ostatnio trochę przypakowałem (wieczny suchoklates) i mam 173/65. Rozmiar S w niektórych sieciówkach już mnie zbytnio opina, te z Reserved trochę większe są. Mam teraz na sobie bluzkę M i leży mniej więcej tak samo jak na tym modelu ze zdjęcia (tylko brzuszek trochę wystaje, bo jadłem przed chwilą ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@staryhaliny: w przypadku wielu marek, tabela rozmiarów jest standardowa i może odbiegać od realnych wymiarów ubrań - podobnie jest z podpisem zdjęć typu: model ma 185 i rozmiar M - nie zawsze jest to prawdą, a model jest ubrany w zupełnie inny rozmiar. Jeśli masz dylemat jaki rozmiar wybrać lub szukasz ciekawych rozwiązać ubraniowych warto skorzystać z porad profesjonalistów.
@luxsfery: Ok, mogą mieć 94-96 w klatce, ale przecież rozmiarówka odnosi się też do długości ubrania, więc M kończyłby się takiemu gościowi na pępku, skoro wg tabeli przewidziana jest maksymalnie dla gościa o wzroście 188 cm. A na zdjęciu sweter sięga gościowi ewidentnie do... beniza ;)
@staryhaliny: oczywiście ma Pan rację, że mógłby być za krótki. Ale dla osób bardzo szczupłych i wysokich sugerowałabym dobór ubrań, które w swojej ofercie biorą pod uwagę nie tylko szerokość klatki piersiowej, a także wzrost np. M na 164-170 i M na 188-194. Wtedy mężczyzna będzie miał ubranie odpowiednie w klatce jak i dobre na długość.