Wpis z mikrobloga

Pierwsza warstwa zapakowana. Zostało jeszcze kilka pojemników i zastanawiamy się, jak je bezpiecznie załadować [przed nami 600km jazdy].

1100kg miodu. Jeszcze dzisiaj w browarze zużyjemy całość. Jestem ciekawy, jak to się uda, w domu robiłem nastawy z 3-4kg, w browarze komercyjnym trzeba stosować inne techniki ;)

#piwowarstwo #craftbeer #browarperun #browarhipster #miod
BrowarPERUN - Pierwsza warstwa zapakowana. Zostało jeszcze kilka pojemników i zastana...

źródło: comment_MYPhEkKxpO9inVZxYHVNKn81nFkmYNPY.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@Michci0:
browar jest pośrodku niczego, więc nie liczymy za bardzo na "przypadkowych" gości. Lokalu jako takiego nie będzie, sklepu z prawdziwego zdarzenia też nie będzie, aczkolwiek będzie można kupić piwo :)

raczej nastawiamy się na gości przyjezdnych, pt. grupa się zapowiada i przyjeżdża na imprezkę. Będzie altana, ławeczki, grill, jeziorko przy którym będzie można moczyć kija, posąg Peruna pod starym drzewem... Miejsce do imprez okazyjnych, otwarte po wcześniejszym zapowiedzeniu się
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: A jak to się ma do tego, że niektóre browary craftowe mają w swej ofercie "piwa słodowe" i piwa lekkie o balingu 9-10. Czy każdy konsument craftu idąc do sklepu z zamiarem wydania 8 złotych musi oczekiwać treściwości i chmielowości na miarę ipa? Chyba nie, bo przecież nie było by sensem wypuszczania wielu stylów piw,a jednak są one i to bardzo często w sezonowej ofercie.

Nie wydaje mnie się
  • Odpowiedz
@dr_gorasul:

A jak to się ma do tego, że niektóre browary craftowe mają w swej ofercie "piwa słodowe" i piwa lekkie o balingu 9-10.

Ma się bardzo dobrze! Pisząc o ogólnych tendencjach trzeba mieć na uwadze, że przy dużej grupie konsumentów część wyborów zawsze wyłamie się z trendu, to jest oczywiste. Kluczowym pytaniem jest o skalę "nietypowych zakupów", czy przypadkiem nie wyrasta nowy trend. W tym przypadku można szybko zawyrokować: to margines.
Jak sam zauważyłeś, zaledwie niektóre browary mają takie piwa. Jak często są warzone? Czy są to jednorazowe akcje, czy powtarza się sezonowo? Jak często browar wraca do takich stylów?
Ot, weźmy Pracownię Piwa, która czasem sięga po brytjskie style, niedawno zrobili Mild Ale we współpracy ze schroniskiem ;). Zrobili ponad 500 warek, zatem jakieś wnioski można wyciągnąć. Ile razy zrobili lekkiego, angielskiego ejla poniżej 10blg? Stawiam skrzynkę domowego piwa, że częściej robili Mr Hard. Wnioski, mam nadzieję,
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN dzięki za odpowiedź! Pozwolisz, że jeszcze dopytam: jak w takim razie rozwiązujecie kwestię "chmielenia na aromat"? Bo wg mojej wiedzy to za aromat odpowiadają olejki aromatyczne, które w przypadku intensywnego parowania (a piszesz, że brzeczka ma dalej w okolicach 100 stopni) ulatują w eter. A że piłem od was Jasnego Groma to wiem, że aromat potraficie jednak zrobić :) Bo w praktyce domowej to wystarcza sypnać chmielu na 15-0 minut
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: To fakt, że u nas nie warzy się wyspiarskich piw sesyjnych. Z resztą u nas tej sesyjnej tradycji nigdy nie było, zaś w samej Anglii te piwa to domena średnich i dużych browarów np. browar Fullers. Natomiast mówiąc o Polsce to Browar Pinta ma wielkie zasługi w promowaniu piw o słodowym charakterze (pomijam lekkie pilsy). Na rotacji przecież cały czas mamy Odsiecz, Ognie, Śniadanie, Stare czy odymione lagery i
  • Odpowiedz
@dr_gorasul:

Czy w takim razie sprzedaż klasycznego weizena w cenie 7-8 złotych to nie jest strzał w stopę? Stouty i portery pomijam, bo te piwa są nielicznie reprezentowane i nie mają konkurencji, a na rynku pszenic - przebierać jak w ulęgałkach.


Pszenica to trochę inna bajka, bo głównym odbiorcą są kobiety. Trzeba do nich trafić, a jak im raz posmakuje - to są bardzo lojalne i często sięgają po dany trunek. Zresztą, Sabat Czarownic wydawałem głównie z myślą, żeby pokazać że potrafię robić trudne technicznie piwa, ale weszło na rynek znakomicie, więc robimy dalej. No i ciemnych pszenic mało jest na rynku, więc tu się jakoś bronimy.
A z jasną... Sprzedaje się bardzo trudno. Aczkolwiek w perspektywie posiadania browaru, musimy pracować nad budżetowymi piwami już teraz, po wejściu na własne gary jasna pszenica pewnie będzie sprzedawana taniej, aby dobijała raczej pod 6pln,
  • Odpowiedz