Wpis z mikrobloga

#polityka #wybory #sondaze #4konserwy #neuropa

Jako że @rineo zaprzestał publikowania jego opracowań dot. średniego poparcia dla PiS zrobiłem na szybko uproszczone zestawienie od października 2015 do września 2016.

Źródło zaczerpnąłem stąd : http://ewybory.eu/sondaze/

Wygląda to tak, jak na załączonym obrazku.

Zastanawiają mnie skoki poparcia w czerwcu oraz w sierpniu. O ile w sierpniu można zrozumieć, jako "podziękowanie" za profesjonalnie przygotowanie ŚDM (podobnie się to w oglądalności TVP pokazało) oraz szczyt NATO, ale w czerwcu? Nie wiem, urodziny Prezesa?

Teraz tylko oczekiwać na średni wyniki w październiku. Po strzale w kolano z wojenką o aborcję na pewno stracą w sondażach. Pytanie tylko jak bardzo.

Swoją drogą - ktoś ma dostępne archiwalne wyniki sondaży w latach 2007/2008 oraz 2011/2012? Z chęcią bym porównał jak to się przedstawiało i porównać rządy Tuska z Szydło.
Pobierz Goofas - #polityka #wybory #sondaze #4konserwy #neuropa

Jako że @rineo zaprzestał ...
źródło: comment_nirC5tcggnnu3Bq78jVVCQkioAGNej7q.jpg
  • 18
pierwszy wykres to pierwsze 2 lecie rzadow SLD 2001,PiS 2005 i PO 2007


@Lukardio: Super!

Czyli, w pierwszym roku rządów Donalda Tuska (2007):

zaczynał na pozomie 47,5 procenta (PiS 36,3),

Najwyższy wynik jaki osiągnął to 52,5 (PiS 38) a najniższą okolice 40%(PiS 31,9).

Od początku rządów do końca pierwszego roku rządzenia wynik spadł o około 7 punktów procentowych (PiS stracił około 4 punktów procentowych).

Tak więc O ile PiS i jego
@Goofas: nie zaprzestał, nie zaprzestał. Miesiąc temu ubiegła mnie neuropa.pl, a teraz taki zapieprz, że nie mam czasu taczki załadować, ale do końca tygodnia postaram się wrzucić opracowanie z dodanym wrześniem.

@Lukardio: piszę małą wiwisekcję rzekomej genialności i wybitności strategicznej Jarosława Kaczyńskiego, pozwolę sobie zaczerpnąć tych wykresów. W każdym razie widać z nich, że PiS zajęło niecały rok zjechanie do poziomu, który PO "zdobyła" po pięciu latach i który