Wpis z mikrobloga

Mirki od miesiąca rozglądam się za nowym #samochody . Już nawet pisałem nieraz na Mirko, ale ten jeden ostatni raz chciałem się Was poradzić :<. Niestety muszę zawęzić wybór do #opel Astra i #toyota Corolla - zniżki pracownicze konkretne tylko na te marki - moja ulubiona Mazda 3 jest o wieeeeele droższa przy podobnym wyposażeniu...
Jak już kupować auto na lata to brałbym najbogatsze opcje wyposażenia ze średnim benzynowym silnikiem. Cena obu samochodów jest niemal identyczna.
Opel: silnik turbo 1.4 120km - niby bardziej wysilony ale nie jakoś masakrycznie, mniej pali i większy moment na niskich obrotach
Toyota: wolnossący 1.8 132km - słyszałem, że głośny i ma apetyt na paliwo, ale to tylko plotki ;)
Opel składany w Polsce, Toyota w Turcji
Opel ma moim zdaniem dużo ładniejsze wnętrze + nawigację w pakiecie, który wybrałem. Działa w nim sterowanie głosowe po polsku. Ma niestety halogenowe lampy, bo ledowe są za bardzo srogą dopłatą...
Toyota ma obie lampy full led, ale niestety dopłaca się do nawigacji, której bym nie brał.
Reszta wyposażenia na podobnym poziomie: podgrzewane fotele, kolorowy wyświetlacz między zegarami, rozpoznają znaki drogowe (ale jakby co ja je też znam :)), hamują przy niskich prędkościach awaryjnie przed innymi autami, mają asystent pasa ruchu (przy czym Opel potrafi sam wracać na pas, Toyota tylko piszczy).
Generalnie - podobne auta. Mi się szczególnie w środku podoba Opel, ale Corolla z zewnątrz wygląda na bardziej prestiżowe i droższe auto. No i wiadomo - TOYOTA :P
Co byście wybrali?
Pobierz mazaq1 - Mirki od miesiąca rozglądam się za nowym #samochody . Już nawet pisałem nier...
źródło: comment_iZYyHIxNMvpumm2dBf13mdL9wLtCJV85.jpg

Opel astra 5 czy Toyota Corolla 2016 facelift?

  • Zdecydowanie Astra! 29.3% (73)
  • Zdecydowanie Toyota! 30.9% (77)
  • Ogólnie to nie wiem, ale Astra bardziej mi się podoba... 22.9% (57)
  • Ogólnie to nie wiem, ale Corolla bardziej mi się podoba... 13.7% (34)
  • Oba są na tym samym poziomie 3.2% (8)

Oddanych głosów: 249

  • 26
@mazaq1: mam Astre H jako firmowe auto, z silnikiem 1,6 wolnossąca benzyna w kombi. Średnie spalanie to przy mojej jezdzie w wiekszosci po miescie 7,7l. Kilka spostrzeżeń:
Plusy:
- Bardzo tanie czesci,
- serwis w przyzwoitej cenie.
- po 4 latach wszystko dziala, nic nie piszczy, plastiki nie trzeszcza, zawieszenie nadal w pelni sprawne
Minusy:
- Co 6 miesięcy palą się żarówki - nie wiem czy ten typ tak ma, czy
@mazaq1: Brałbym opla, ten 1.4 to świetny silnik, dla mnie jest ładniejszy w środku i buda jest przepiękna i skoro bardziej podoba Ci się wnętrze, a to będziesz oglądał najczęściej, to tym bardziej opel
@mazaq1: Dużym plusem opla jest to, że serwisowanie w ASO i nowe, oryginalne części to praktycznie grosze. Dodatkowo Astry są bardzo popularne i w praktycznie każdym mieście znajdziesz mechanika, który na nich zjadł zęby.

Ale tak jak wspomniał kolega wyżej, w mojej Astrze H minusem jest duży hałas i zastanawiam się czy czasem tego jakoś nie wygłuszyć.
@mazaq1: Mój brat leasinguje taką astrę, też z tym silnikiem, też w bogatej opcji (z tego co wymieniłeś to ma dodatkowo kamerę cofania i ichniejszy lepszy system audio). Ogólnie fajny samochód, szkoda tylko że ma bardzo mały bagażnik.
@Login_login: z tego co czytałem na łańcuszku. Zrobiłem błąd w temacie, bo nie jest to 120 lecz 125km

B 1.4 XFL, 92 kW / 125 KM, 6-biegowa manualna
Moc maksymalna (kW (KM) / obr./min) :92 (125) / 4000-5600
Maksymalny moment obrotowy (Nm / obr./min) : 245 / 2000-3500
Przyspieszenie 0-100 km/h (s) 9,2
vmax 205kmh
Nie wiem jak w Twoim przypadku, ale dla mnie bardzo ważny jest prześwit pomiędzy drogą a podwoziem im większy tym lepiej. Łapanie każdego progu i każdej dziury podwoziem to nie najlepsze uczucie.
@mazaq1: jeździłem nową astrą, bardzo spoko, lekka w porównaniu do poprzedniczki, dobrze wyciszona, dobre wyposażenie z znośnej cenie i wzorowa pozycja za kierownicą, jak szyte na miarę, wysokość podłokietników, kierownica.
Toyotą nie jeździłem dlatego, że jak wsiadłem to czułem się tam źle, bardzo jakieś takie przytłaczające wnętrze, takie blisko klaty i wysokie, dziwne wrażenie, nie podobało mi się.