Wpis z mikrobloga

Kupiłem w czwartek sobie kolejny złom w postaci pozostałości po terenówce, niby miały być problemy elektryczne, ale facet z ceny nie chciał zejść "bo on zalał pełen bak paliwa". To był ostatni raz jak zaufałem ludziom na słowo. Odbieram auto, wiozę do domu, dziś sprawdzam i co? I jajco, bak nie dość, że pusty, to jeszcze przewiercony, jak zalewałem paliwo to ciurkiem uciekało na ziemię, dobrze, ze moja dziewczyna zauważyła, bo bym piątkę paliwa w grunt wlał.
Ciekawe co jeszcze mi nakłamał, dobrze, że koszt tego zakupu nie był drastycznie wysoki.
ps. V8, 5.2l, 94r, ZJ
#jeep #motoryzacja #zlomnik ##!$%@?
Vein - Kupiłem w czwartek sobie kolejny złom w postaci pozostałości po terenówce, nib...

źródło: comment_XOZfjCUawtJ0nUJYkiu4spXfKRF1puqR.jpg

Pobierz
  • 21
@Fraxinus: for money! ;) Cegły trzymają plandekę :P
@goferek: złom użytkowy bez papierów, kolejny trup do reanimacji i zabawy.

Napisałem do gościa maila na olx, przeczytał (wyswietliło się jako przeczytane), nie zareagował.
@Vein: gówno mam na myśli sprzęt. Ja popieram dłubanie w złomach, budowanie coś fajnego i powodzenia :) ale po zdjęciu oceniam że to hovno, sorry ( ͡º ͜ʖ͡º)
@der_lokomotivfuhrer: wg gościa skrzynia żyła... Ale jak widać, Ciężko zaufać. Olej w skrzyni nie jest idealny, nie jest spalony, ale widać brązowe cząsteczki (zły znak), w najgorszym przypadku będę coś kombinował, ostatecznie za same mosty dostanę tyle ile zapłaciłem za to auto. Wiem, że nadwozie jest samonośne, jeżeli będzie jeździł w takiej formie, to dostanie zastrzały od górnego mocowania sprężyny do góry słupka A. Jeżeli będę musiał zmienić skrzynię, to już
klasyczny rozdzielacz + gaźnik


@Vein: ZJ na gaźniku? Chyba że to jakaś wymuda. Skrzynie w 5.2 w terenie mieli się bardzo szybko, więc nie byłbym optymistą. Co do zmiany na manual - to nie takie hop-siup, na jeep orgu był ktoś kto poczynił jakieś kroki w tej sprawie, ale temat zdechł.

Rozumiem Twój zapał, sam obecnie reanimuje XJa który jest dużo bardziej kompletny i działający i końca nie widzę. Osobiście dałbym
@der_lokomotivfuhrer: To nie ma jeździć po drogach publicznych. A co za problem przerobić ten silnik na zasilanie gaźnikiem? Przy tej konfiguracji (z automatem) to problem, bo automat jest sterowany elektronicznie, ale w przypadku przejścia na manual, problem odpada. Wiem z czym się wiąże przeróbka na skrzynię manualną (koło zamachowe, sprzęgło, skrzynia). Narazie zostawmy to w sferze "być może". Zanim nie odpalę silnika, nic się nie dowiem.
@BratProgramisty: Na razie zrealizowany tylko jeden (w sensie dokończony, jeżdżący) Bo projektów w stylu "coś z niczego" i odpalanie strupów, to mam kilka :)
https://www.youtube.com/watch?v=I_OHZYQbp8M
https://www.youtube.com/watch?v=h5eQ0HJEq_w
Fotele bardzo mi się podobają, tyle ile w nim siedziałem, to mogę powiedzieć, że są wygodne.

@Trollsky: wiem, ale mi głównie chodziło o silnik, w drugiej kolejności napędy. Zawsze chciałem mieć V8, żałuję, że nie jest to jednak żaden silnik od GMC, ale chryslerem
A co za problem przerobić ten silnik na zasilanie gaźnikiem?


@Vein: Całkiem spory. Zacznijmy od pierwszego podstawowego problemu - sterowanie zapłonem.

Mireczku, nie spinaj się tak bo dość się i tak #!$%@? na tego Jeepa. Przerobiłem w życiu parę projektów, z całej palety, wyszedł jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli chcesz się bawić - to się baw, rok, dwa, trzy. Jak odpalisz grata i stwierdzisz że skrzynia
@BratProgramisty: @Trollsky: A co do problemu z odpaleniem silnika, wg właściciela poprzedniego "Brak iskry, pompa nie działa", tylko, że przekręciłem kluczyk i pompa gustownie zabuczała. W tygodniu pewnie będę wiedział więcej. Jeżeli będą problemy ze skrzynią i z elektroniką ogólnie... Nic nie przesądzone, to jedna z potencjalnych dróg.

@der_lokomotivfuhrer: Dzięki, nie spinam się, wkurzyłem się na oszusta. Odnośnie sterowania zapłonem, to ten silnik ma aparat rozdzielaczowy, można zastosować aparat
@BratProgramisty: jak będzie problem z elektroniką, to nie będę szukał igły w stogu siana, to nie jest "chcę i będę" tylko "jak już nie będzie się opłacało trzymać elektroniki to możliwe, że tak rozwiążę ten problem"