Wpis z mikrobloga

Ostatnio dowiedziałem się czegoś, przez co mój świat już nigdy nie będzie taki sam. Wasz zaraz też już nie będzie! Otóż powiedzcie mi mirunki, czyż nie żyliście do tej pory w błędnym, jak ja przekonaniu, że mówi się:

kontrol + alt + DILEJT ?

Mnie nawet w szkole tak uczyli! Ba, kogo bym nie pytał, każdy mówi w ten sam sposób - DILEJT! A takiego #!$%@?!
I w tej chwili, w całej tej historii wchodzi ona, cała na biało - babka ze szkolenia excella zaawansowanego w #korposwiat i mówi, a teraz proszę wcisnąć:


Czarcie #!$%@? tę konsternację? Już chciałem babę #!$%@?ć, ale coś mnie tknęło żeby najpierw w Google translate sprawdzić - miała racje zdzira. Wciąż nie mogę dojść do siebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ciekawe ile mistrzów z tagu, którego boje się użyć, żeby nie zostać zlinczowanym za zawołanie ponad 3k ludu, o tym wiedziało (?)

#angielski #angielskizwykopem #komputery #informatyka #jezykiobce
  • 94
@NiespelnionyMeloman: No #!$%@? jakoś sobie nie przypominam żeby babka z "angola" te 15 lat temu w #licbaza kiedykolwiek uczyła nas jak się wymawia delete! Żeby było śmieszniej na prywatnych lekcjach z Callana tez nigdy nie było tego słowa w materiale, a żyjąc w przekonaniu, że dilejt jest prawidłowo, nigdy nie drążyłem tematu. Więc ty i tobie podobni kozaczyc nie musicie dla zasady.
@chozi: Ale babka z angola nie musi Ci tłumaczyć jak wymawiać konkretne słowo. W średniej szkole w programie masz naukę wymowy poprzez transkrypcje fonetyczną, więc albo Twoja nauczycielka nie realizowała programu, albo po prostu używasz języka źle go wymawiając. Ale nie #!$%@?łeś nikogo tylko sprawdziłeś, więc plus dla Ciebie.