Wpis z mikrobloga

Ostatnio dowiedziałem się czegoś, przez co mój świat już nigdy nie będzie taki sam. Wasz zaraz też już nie będzie! Otóż powiedzcie mi mirunki, czyż nie żyliście do tej pory w błędnym, jak ja przekonaniu, że mówi się:

kontrol + alt + DILEJT ?

Mnie nawet w szkole tak uczyli! Ba, kogo bym nie pytał, każdy mówi w ten sam sposób - DILEJT! A takiego #!$%@?!
I w tej chwili, w całej tej historii wchodzi ona, cała na biało - babka ze szkolenia excella zaawansowanego w #korposwiat i mówi, a teraz proszę wcisnąć:


Czarcie #!$%@? tę konsternację? Już chciałem babę #!$%@?ć, ale coś mnie tknęło żeby najpierw w Google translate sprawdzić - miała racje zdzira. Wciąż nie mogę dojść do siebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ciekawe ile mistrzów z tagu, którego boje się użyć, żeby nie zostać zlinczowanym za zawołanie ponad 3k ludu, o tym wiedziało (?)

#angielski #angielskizwykopem #komputery #informatyka #jezykiobce
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OKTMB:

schwa pojawia się w sylabach na które nie pada akcent

No to powinieneś wiedzieć że w obu przypadkach akcent pada na drugą sylabę, dlatego jest tam zazwyczaj w pierwszej sylabie schwa.
Zanim przejdę dalej zapytam o którym w ogóle mówisz słowie?
  • Odpowiedz
@zielonek1000:
Ja piszę o słowach delete i escape w angielskim angielskim a nie dialektach (znany przykład təˈrɒnə i təˈrɒntoʊ) czy odmianie np. amerykańskiej gdzie taka wymowa jest standardem w nauczaniu. Standardowa wymowa pojedynczego wyrazu. Dodatkowo zawsze mogą dojść różne procesy jak łączące, intruzyjne R, przeniesienie akcentu, temat rzeka. Na filmiku słychać jak wygląda angol w rzeczywistości
O.....B - @zielonek1000: 
Ja piszę o słowach delete i escape w angielskim angielskim...
  • Odpowiedz
@OKTMB:
Angole w rzeczywistości prawie nigdy nie mówią w wersji RP tylko właśnie dialektami i wszelakiej maści gwarą, a wymowa potrafi być różna w odległości kilku kilometrów od miasta (lub wiochy).
Nie wiem kto się dzisiaj uczy brytyjskiego, ale jego wpływ na brzmienie międzynarodowej komunikacji w porównaniu do wujka Sama jest znikomy. Wynika to z wielu czynników, w tym wpływu mediów, muzyki rozrywkowej, a przede wszystkim Hollywood, no i oczywiście
  • Odpowiedz