Wpis z mikrobloga

Szumy w uszach.
Serdecznie proszę o poradę ludzi spod tagów #medycyna #zdrowie #szumyuszne #biologia (?). Jaka może być ich geneza? Najpopularniejsza przyczyna, czyli schorzenia tarczycy odpadają -> ta jest zdrowa i nic jej nie dolega. Nieprzyjemne schorzenie ma miejsce 24/7, 7d/tydzień i przez cały rok. Ciężko się skupić, zasnąć, czytać..cokolwiek. Jest jakaś mądra głowa, która się z problemem zetknęła? Jak to dziadostwo leczyć? Lekarze do tej pory rozkładają ręce. Byłbym niezwykle wdzięczny za rady!
  • 14
@Porucznik_Sleep: kiedyś czytałam o sposobie na dzwonienie w uszach, może na szumy tez pomoże. Zakrywasz dłońmi uszy, palce skierowane do tylu głowy. Kładziesz palce wskazujące na środkowych i mocno "pstrykasz" nimi w podstawę czaszki (kilkanaście razy). Po kilku takich sesjach powinno przejść
@Porucznik_Sleep: mnie szumy męczyły pół roku. Lekarze byli w tej kwestii beznadziejni i nie dawali mi również nadziei na wyzdrowienie. Otolaryngolog przepisał mi betaserk, który brałem i starałem się wierzyć, że dzięki temu szumy przejdą. Po sześciu miesiącach szumy zaczęły się drastycznie wyciszać. Teraz praktycznie ich nie słyszę chyba, że po jakimś nagłym wysiłku fizycznym. Oczywiście byłem na rtg, robiłem MRI glowy. Międzyczasie chodziłem na masaże odcinka szyjnego kręgosłupa. Nie wiem