Wpis z mikrobloga

Dzień dobry w ten deszczowy poranek ;). Chciałabym się poradzić Mirków, którzy są into #samochody a szczególnie #mazda i #toyota (może jeszcze nieco #kia). Planuję kupić nowe auto z salonu, bo mam dość bujania się po warsztatach. Chcę kupić auto, które potencjalnie posłuży nawet 10 lat (chyba że stanę się w międzyczasie bogata). Nieco oszczędności, nieco kredytu... Powiem krótko - do finału przeszły Toyota Corolla i Mazda 3. Zapraszam do ankiety co kupić. Poniżej zdjęcie i nieco danych. Cena samochodu jest porównywalna.
silnik Toyoty: 1.6 valvematic, 132km moment 160Nm przy 4400rpm
silnik Mazdy: 2.0 skyactiv, 120km moment 210Nm przy 4000rpm (ten silnik w innych mazdach ma 165km i różni się TYLKO softem)
- oba samochody mają kolorowy ekran multimedialny
- oba mają podgrzewane przednie fotele i dwustrefową automatyczną klimatyzację
- żaden nie ma nawigacji (nieco na moje życzenie - wolę chyba jednak googla...)
- Mazda ma elektryczny hamulec ręczny i przycisk start engine (Toyota ma zwykłą stacyjkę i dźwignię ręcznego)
- Mazda ma tylko czujniki parkowania tył, Toyota ma czujniki z przodu i z tyłu a dodatkowo kamerę cofania
- Toyota ma kolorowy wyświetlacz między zegarami, potrafi rozpoznawać znaki, alarmuje o zjeździe z pasa ruchu i sama hamuje awaryjnie przy niskich prędkościach (Mazda nie umie żadniej z tych rzeczy :<)
- Toyota ma przednie lampy w pełnym LED, Mazda ma halogeny i nie ma nawet LEDów do jazdy dziennej :<
I moje przemyślenia:
Toyota wydaje się mieć więcej miejsca z tyłu, ale wnętrze jest nieco dziwne i nie robi takiego kosmicznego wrażenia jak Mazda, która jest samochodem prześlicznym i mającym lepszy silnik.
PS: trzecią, ukrytą opcją jest Kia Cee'd, która przy podobnej specyfikacji do Mazdy jest ponad 10% tańsza... Fajna sprawa, ale...
Proszę o pomoc bo zgłupiałem...
lajzka - Dzień dobry w ten deszczowy poranek ;). Chciałabym się poradzić Mirków, któr...

źródło: comment_KgGlqZLyJpfYCNg45o2lLWoxipBLmwGk.jpg

Pobierz

Co lepsze?

  • Mazda 3 70.7% (258)
  • Toyota Corolla 29.3% (107)

Oddanych głosów: 365

  • 47
  • Odpowiedz
@eloar: Od nowego roku wchodzi lekki facelifting, gdzie elektromechaniczny hamulec ręczny jest standardowo. Niestety nie da się robić screen mirroring z telefonu na system mazdy a na pewno nie z Androida.
@Matril: Rozsądnie wypozażoną 3 można mieć za 80 tysięcy, za szóstkę trzeba dać ponad 100 - nie ma nasz portfel.
  • Odpowiedz
@mamFAJNYnick: jak ze wszystkim, to nie jest zasada, że się #!$%@?. Linka też się może urwać, a w aso krzykną 2kPLN za nową.... ale jak bym miał wybór to bym wolał klasyczny.
  • Odpowiedz
Po kilku latach zakonserwować podwozie ładnie i jeździć.


@Matril: po pierwszej zimie bo po kilku latach będzie za późno. Wystarczy popatrzeć na 6 z 2005 roku, które często gęsto mają sporo rdzawego nalotu na elementach podwozia.
  • Odpowiedz
@sebawo: sprzedawca przyznał, że problem istniał, ale jest rozwiązany. Swoją drogą przykro kupować takie fajne auto i trzymać na parkingu, ale cóż poradzić
  • Odpowiedz
@lajzka: no to jak od nowego roku, to tym lepiej, bo kupisz z salonu model 'poprzedni'. dalej jest nowy i będzie przeceniony. A co do ekranu, to faktycznie, nie w standardzie, ale w sieci znajdziesz 'milion' informacji jak to uzyskać 'aktualizując' MZD. Działa z Android i iOS.
  • Odpowiedz
@lajzka: na parkingu? przecież to jesczcze gorzej niż jeździć non stop. Pamiętaj, że japończyki się psują jak nie jeżdżą. Przerabiane na starych hondach i na nowych toyotach i mazdach. Jak w miesiąc robi 200km to co rusz coś wyjdzie, jakieś łożysko, końcówka drążka zacznie stukać, zamek się popsuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do rdzy, to sprzedawca zawsze powie Ci wszystko, żeby auto sprzedać, taka jego
  • Odpowiedz
- Mazda ma elektryczny hamulec ręczny i przycisk start engine (Toyota ma zwykłą stacyjkę i dźwignię ręcznego)


@lajzka: to jest akurat zaleta toyoty. Mazdy z keyless entry łatwiej ukraść niż toyotę z tradycyjnym kluczykiem.

W perspektywie 10 lat, uważam, że toyota będzie lepiej trzymała wartość niż mazda.
Na korzyść mazdy, względem tej toyoty, przemawia w sumie tylko design, który faktycznie jest super, ale czy przetrwa próbę czasu, to się okażę.

Piszę
  • Odpowiedz
@sebawo: ty mam w firmie z 2006 kupiona w 2010 i do tej pory rdzy nie ma. A w garażu nie stoi i ma najechane 200tys przebiegu. Konserwacja podwozia zrobiona była w 2011.
  • Odpowiedz