Wpis z mikrobloga

Dzień dobry w ten deszczowy poranek ;). Chciałabym się poradzić Mirków, którzy są into #samochody a szczególnie #mazda i #toyota (może jeszcze nieco #kia). Planuję kupić nowe auto z salonu, bo mam dość bujania się po warsztatach. Chcę kupić auto, które potencjalnie posłuży nawet 10 lat (chyba że stanę się w międzyczasie bogata). Nieco oszczędności, nieco kredytu... Powiem krótko - do finału przeszły Toyota Corolla i Mazda 3. Zapraszam do ankiety co kupić. Poniżej zdjęcie i nieco danych. Cena samochodu jest porównywalna.
silnik Toyoty: 1.6 valvematic, 132km moment 160Nm przy 4400rpm
silnik Mazdy: 2.0 skyactiv, 120km moment 210Nm przy 4000rpm (ten silnik w innych mazdach ma 165km i różni się TYLKO softem)
- oba samochody mają kolorowy ekran multimedialny
- oba mają podgrzewane przednie fotele i dwustrefową automatyczną klimatyzację
- żaden nie ma nawigacji (nieco na moje życzenie - wolę chyba jednak googla...)
- Mazda ma elektryczny hamulec ręczny i przycisk start engine (Toyota ma zwykłą stacyjkę i dźwignię ręcznego)
- Mazda ma tylko czujniki parkowania tył, Toyota ma czujniki z przodu i z tyłu a dodatkowo kamerę cofania
- Toyota ma kolorowy wyświetlacz między zegarami, potrafi rozpoznawać znaki, alarmuje o zjeździe z pasa ruchu i sama hamuje awaryjnie przy niskich prędkościach (Mazda nie umie żadniej z tych rzeczy :<)
- Toyota ma przednie lampy w pełnym LED, Mazda ma halogeny i nie ma nawet LEDów do jazdy dziennej :<
I moje przemyślenia:
Toyota wydaje się mieć więcej miejsca z tyłu, ale wnętrze jest nieco dziwne i nie robi takiego kosmicznego wrażenia jak Mazda, która jest samochodem prześlicznym i mającym lepszy silnik.
PS: trzecią, ukrytą opcją jest Kia Cee'd, która przy podobnej specyfikacji do Mazdy jest ponad 10% tańsza... Fajna sprawa, ale...
Proszę o pomoc bo zgłupiałem...
lajzka - Dzień dobry w ten deszczowy poranek ;). Chciałabym się poradzić Mirków, któr...

źródło: comment_KgGlqZLyJpfYCNg45o2lLWoxipBLmwGk.jpg

Pobierz

Co lepsze?

  • Mazda 3 70.7% (258)
  • Toyota Corolla 29.3% (107)

Oddanych głosów: 365

  • 47
@mazaq1: nie wczytywalem sie jak to wyglada po zmianie softu, moze da rade ogarnac temat u tunera, ze przed wizytą w ASO wgrywaja Twój oryginał. Poczytaj, popytaj na naszym forum jest pare osób co juz jest po wirusie i co najmniej 2 speców, których mozesz zapytac o wizyty w ASO :)
@lajzka: a nie jest tak, że do mazdy można dokupić ledy, czy aktywny tempomat? Dodatkowo zastanów się jednak nad tą nawigacją. Dużo większą wygoda obsługi niż męczenie się z telefonem zwłaszcza gdy w trakcie jazdy musisz na szybko zmienić cel lub trasę całą.
@lajzka: jeżeli samochód ma dłużej posłużyć i być bezawaryjny to bierz toyotę. Może nie wygląda tak ładnie jak Mazda ale po wspomnianych przez Ciebie 10 latach z mazdy niewiele zostanie bo ruda ją wpierdzieli a Toyota będzie się dzielnie trzymać.

Nie bez powodu Toyota Corolla została sprzedana w ponad 40 milionach egzemplarzy. Oprócz tego Corolla jest już produkowana ponad 50 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie jestem
@paf_: oczywiście że tylko sedan
@brmstufldigart: jazda może w czwartek, z resztą po tym co teraz jeżdżę każdy będzie super
@sailor_73: niestety jest duża szansa że samochód będzie w garażu tylko podczas zakupów w centrum handlowym, bo stoi niestety pod blokiem :<. W Toyocie jest z tym lepiej?
@ksiak: tu paradoksalnie najlepiej wypada... Kia... tania a ma nawigację Tom Tom z 7 letnią darmową aktualizacją. Dopłata w Maździe
@mazaq1: Nie ma przełożeń sprzyjających jeździe na wysokich obrotach. Ma zwyczajnie te przełożenia krótsze, co powoduje, że trochę szybciej się rozpędza, a silnik 120KM jest sztucznie zduszony po 4500 obrotów. Na tym między innymi polega wirus w tym silniku, że ten przedział obrotów odblokowują. Koniec końców wersja 165KM wciąż będzie się minimalnie szybciej rozpędzała, ale tę samą prędkość na tym samym biegu będzie uzyskiwała mając wyższe obroty co przełoży się na
Kia... tania a ma nawigację Tom Tom z 7 letnią darmową aktualizacją. Dopłata w Maździe do navi 2100zł - nie wiem czy warto, bo raczej człowiek jeździ po znanych trasach...


@lajzka: z tym TomTom to róznie bywa, kwestia jak jest zrobiona obsługa, czy jest wygodna. Pytanie czy poza navi dochodzi coś jeszcze, jak wygląda potem jej aktualizacja, jakie są koszty tej aktualizacji.
Nawet jak jeździsz po znanych trasach to się przydaje
@mamFAJNYnick: jak planuje pojeździć 10 lat, to po 100tys będą z tym problemy. A jak nie będą same z siebie, to każda wymiana hamulców po gwarancji będzie problematyczna. Znajomemu właśnie po niecałych 100tys się zblokował ten hamulec i nie chciał puścić. I nawet na lawetę jest problem wciągnąć. Wkładanie takich układów do hamulców, które mają być proste i niezawodne nie jest najlepszym pomysłem, ale to moja opinia, ja bym takiego elektrycznego
@lajzka: Mazda 3 ma zwykły hamulec ręczny, nie elektryczny. Elektryczny jest w CX-5 na pewno dostępny. Jeździłem 3ką i 6ką modele 2015 i oba miały standardowy hamulec ręczny. Mnie się podoba stylistyka mazdy i jakość jej wykonania. Z blachami i lakierem jest lepiej niż w poprzednim modelu, a 'stare' 3ki jak wiadomo jeszcze po naszych drogach jeżdżą, więc sądzę, że obecna 3ka jest w stanie posłużyć 10lat. W środku jest standardowo
@lajzka: a jak stoi Mazda 6 w porównaniu do Mazda 3? Dla mnie Mazda bije na głowę. Ładnie sie prezentuje i moim zdaniem bedzie przez te 10lat. Po kilku latach zakonserwować podwozie ładnie i jeździć.