Wpis z mikrobloga

Czy to faszyści z ONR-u wywołali zamieszki podczas #czarnyprotest w Poznaniu?
Tak mówi policja:

Czterech mężczyzn zostało doprowadzonych do jednostek policji w związku za zakłóceniem porządku podczas warszawskiego "czarnego protestu" - poinformowała policja.


Po proteście w Warszawie do jednostek policji zostało doprowadzonych czterech mężczyzn w związku za zakłóceniem porządku - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji Mariusz Mrozek. Jak dodał, będą odpowiadać za zakłócenia porządku. Mrozek wyjaśnił, że osoby te rzucały czymś w kierunku policjantów odgradzających od głównej manifestacji grupę przeciwników aborcji, która zgromadziła się przed kolumną Zygmunta.

W Poznaniu zatrzymano trzy osoby. Jak poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu Andrzej Borowiak, po "czarnym proteście" na placu Mickiewicza grupa kilkuset osób przeszła w kierunku ulic: Ratajczaka i św. Marcin. Tam kilka osób obrzuciło kamieniami siedzibę PiS; odpalono też środki pirotechniczne. Według policji byli to zamaskowani mężczyźni w kominiarkach, którzy wcześniej znajdowali się w tłumie protestujących. Jak dodał rzecznik, trwają przesłuchania i ustalanie motywów ich postępowania.


Za WP.pl
Z kolei WawaLove pisze:

W stolicy oraz innych miastach Polski trwa Czarny Protest. Na ulicach miasta tysiące kobiet i mężczyzn manifestuje swój sprzeciw wobec możliwemu zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Kulminacją strajku w Warszawie będzie manifestacja na placu Zamkowym, na której ma się pojawić prawie 20 tys. osób. Oprócz protestujących swoją obecność zapowiadają również członkowie skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań - ONR i NOP.


#4konserwy #bekaznarodowcow? #onr #aborcja #policja #polityka #poznan
  • 8
po "czarnym proteście" na placu Mickiewicza grupa kilkuset osób przeszła w kierunku ulic: Ratajczaka i św. Marcin. Tam kilka osób obrzuciło kamieniami siedzibę PiS


@Tom_Ja: Z tego wynika, że uczestnicy "czarnego protestu" obrzucili siedzibę PiSu.
Skąd Ty w ogóle wziąłeś ONR-wców w tym miejscu?
@mroznykasztan: Twierdzili, że mają być. Zatrzymanych zostało 4 mężczyzn.
Nic nie sugeruję, głośno się zastanawiam. Sam jestem ciekawy, kto to. Jeżeli jacyś zwyczajni członkowie protestu - ok, zepsuli reputację pokojowego marszu.
Po prostu ONR się chwalił w mediach, że będzie.
@Tom_Ja: Poznań? Z tego co mi się wydaje to w centrum miasta jest sqout. Bardziej bym obstawiał anarchistów i antify. Z resztą impreza jest razem więc nie wierzę żeby nie pojawiły się grupy anarchistycznych wywrotowców.... Warto zaznaczyć że ten tłum był czarny co idealnie się zgrywa z taktyką "czarnego bloku".