Wpis z mikrobloga

@takie_chwile_jak_te: No cóż. Jak jesteś gruby/naprawdę słaby to chyba mają sens. Poza tym niektórzy po prostu robią to dla idei. Kalistenika - ćwiczenie bez obciążeń/z obciążeniem własnego ciała. Niektóre są naprawdę ciężkie i kiedy zrobisz 5 serii po 20-30 powtórzeń czujesz dużo.
@DywanTv: Dla początkującego mogą być. Trik polega na tym, że dobrze zbudowany gość pokazuje ćwiczenie, które wcale nie doprowadziło go do obecnej formy. Zmęczyć można się czymkolwiek, pytanie tylko po co. Ja ćwiczę żeby być silnym, więc 20-30 i więcej powtórzeń mi niepotrzebne.
@DywanTv: Większe obciążenie rozwija bardziej siłę, a że cięższym jest trudniej machać, to i wychodzi mniej powtórzeń. Duża liczba powtórzeń buduje wytrzymałość, czyli właśnie umiejętność wielokrotnego powtarzania ruchu bez odpoczynku.
@mam_kaloryfer: Można obciążać nogi przy wznosach, allahy też są spoko. Jeszcze takie fajne ćwiczenie przy drabince brzuszki z obciążeniem na klacie, miałem gdzieś filmik, poszukam potem. Osobiście nie lubię szczególnie izolacji, więc polecam wielostawy. Ja brzuch buduję przede wszystkim trzema ćwiczeniami: martwym ciągiem, przysiadem oraz podciąganiem na drążku. Nie mam widocznego kaloryfera, bo bf spory, ale mój brzuch jest silny.

@DywanTv: Być może miotasz się, bo nie wiesz co chcesz
@mam_kaloryfer: No więc zazwyczaj nie robię takich ćwiczeń, ale fakt, jest ich mniej niż wariacji bez obciążenia.

@DywanTv: Od razu Cię rozczaruję (chociaż w długim okresie to raczej pocieszenie) - nie będziesz tak wyglądał. Model ze zdjęcia zresztą też tak nie wygląda. Takie zdjęcia robi się z przygotowaniem: piękna opalenizna, odpowiednie światło, pusty żołądek i lekkie odwodnienie no i najlepiej jeszcze na pompie. Na co dzień wygląd ćwiczącego nie jest
@takie_chwile_jak_te: Ogólnie wiem, że micha jest najważniejsza. Racja, czytałem o tym. I tu jest problem. Jestem młody, mam potencjał (w młodym wieku można osiągać o wiele lepsze rezultaty niż po okresie dojrzewania), ale mieszkam z mamą i ciężko pilnować michy. Nie należę do najbogatszych, mogę jedynie ćwiczyć w domu, na osobną dietę też nie mogę sobie pozwolić, to byłby ogromny problem dla mamy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@DywanTv: taki brzuch jak ten po prawej nie osiągniesz przez to co jest pokazane na tym filmie. Wszelkie izolacje nie zbudują Ci aż tylu mięsa, ewentualnie mogą pomóc przy redukcji, żeby lepiej odseparować mięśnie. Lepiej zapisz się na siłownie i nie baw się w żadne kalisteniki. Ciągi, przysiady, wiosła, wszelkie wielostawy, w których potrzebujesz stabilizacji. Z ćwiczeń stricte na core to chyba tylko planki warto robić.
@DywanTv: Chłopie, to nie jest żadne must have. Cokolwiek będziesz robił, będzie dobrze. Podpowiem, że osobiście 'stołuję się' w biedronce, gdzie podstawą mojej diety są same tanie produkty: ziemniaki, makaron, kasza, mleko, jaja, kurczak. Nie trzeba wymyślać niewiadomo czego.

Mięśnie brzucha ma każdy, ale większość ludzi ma je zakryte tłuszczem.
@takie_chwile_jak_te: Niemożebnie mnie też denerwuje, że nie mogę przekroczyć granicy 10 podciągnięć. Wszystko robię siłowo, nachwytem, do wyprostowanych rąk. Wiem, że to bardzo głupie, ale nie wiesz może jak powinien wyglądać plan treningowy dla takiego poziomu zaawansowania?
@DywanTv: 10 to już sporo, nie jest tak, że każdego tygodnia będziesz robił więcej, bo w ten sposób po roku zrobiłbyś ponad 50 - nierealne. Jak zrobisz podchwytem, to przy okazji bica potrenujesz (ja tak robię). Planów treningowych masz mnóstwo, google Ci nie zastąpię, wybierz sobie coś. Nie jestem specem od podciągania się na liczbę (10 razy nachwytem zrobię z trudem, a max pewnie z 12), więc niczego konkretnego Ci nie