Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie tego filmu.

Jak widać panowie tam ćwiczą i pokazują ćwiczenia na twardym podłożu (pierwsze ćwiczenie). Czy to bezpieczne i zdrowe? Nie powinno się mieć pod sobą czegoś miękkiego?
#pytanie #mikrokoksy
DywanTv - Mam pytanie odnośnie tego filmu. 

Jak widać panowie tam ćwiczą i pokazuj...
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DywanTv: Tak, startowałem od 5 max podciągnięć podchwytem, a rekord zrobiłem gdzieś na 15-16 powtórzeniach. Potem przerzuciłem się na podciąganie z obciążeniem. Nie lubię dużych zakresów powtórzeń ;) Startowałem z poziomu -1, gościa co nigdy na wfie nawet nie ćwiczył.
  • Odpowiedz
@DywanTv: Podciaganie to cwiczenie jak kazde inne. Zeby podciagnac sie wiecej razy musisz byc silniejszy. Zeby byc silniejszy twoj mozg musi umiec aktywowac wiecej jednostek motorycznych, w skrocie musi umiec wywolac wiekszy skurcz miesnia.
Zeby to osiagnac musisz zaczac dokladac ciezaru. Czyli np robic 10 serii po 3 powtorzenia z podwieszonym ciezarem. Mozesz robic 2 sekundowe pauzy w polowie podciagania, mozesz robic pauze na gorze, mozesz robic powolna faze ekscentryczna.
  • Odpowiedz
@DywanTv: Twoj max na 1rep to okolo 105kg. Powinienes zaczac od okolo 85% maxa, czyli 88kg, czyli podwies 10kg.
Taki trenng 3x w tygodniu. Nie rob wiecej niz 3 powtorzenia, nawet jak dasz rade zrobic wiecej. Ma byc progresja ciezaru nie ilosci powtorzen.
Przerwy miedzy seriami az bedziesz w pelni zregenerowany.
Co tydzien dokladaj po 2kg, kiedy juz nie bedziesz w stanie wiecej dokladac zmniejsz ciezar o 10% i od
  • Odpowiedz
czy jedno nie wynika z drugiego?


@Hank85: nie, trening siłowy różni się od wytrzymałościowego

to prawda, że trenowanie siły zwiększa liczbę powtórzeń na mniejszych obciążeniach, ale trenowanie wytrzymałości zwiększą tę liczbę jeszcze bardziej
  • Odpowiedz
@takie_chwile_jak_te chłopie o jakim treningu wytrzymalosciowym Ty piszesz przy 10rep i 75% maxa dla takiego ciężaru?

Jak masz rekord na klatę 100kg i chcesz robić wyciskanie poniżej 50kg na ilość powtórzeń to myślisz o treningu wytrzymalosciowym.

Podciaganie to nie pompki.
  • Odpowiedz