Wpis z mikrobloga

Robaki biedaki po co wam te wizy do USA? I tak 3/4 ludzi nie stac na wczasy w tym kraju. A zaplacenie 300 dollarow za wizę to grosze w porownaniu z tym ile musialbys miec podczas polrocznego pobytu. Oczywiście dziadostwo piszczy o te wizy bo mysli ze pojedzie do roboty w buraki do USA, a tu fail xd nie masz SSN? Nie masz green card? Nie masz wizy pracowniczej? To #!$%@? DZIADU ! ja #!$%@?. Jak mnie to boli jak piszą o wizach a nawet nie wiedzą jakich. Myslą ze zniosą wizy imigracyjne a polska w swoich granicach bedzie miec USA tak jak ma ciechocinek i otwock? Wsiadam i lecę? Jezeli ktos tak mysli to jest maksymalnym zjebem. A to ze Polaki musza placic za wizy turystyczne? No coz... Wiecznie beczą o wizy wizy wizy wiec ich nie dostaną bo za duzo razy beczeli. Trzeba bylo miec godnosc i nie pytac się przez jedną kadencję to by moment to zniesli. Ale za kazdym #!$%@?. Razem - komor czy dudek wraca z usa a dziennikarze - czy zalatwil pan wizy? #wizy #usa #emigracja #gorzkiezale
  • 16
@Beto: no jeszcze lepiej. Sa rozne oplaty. 300 to chyba za green card bylo. @jedrekk: mozliwe- ale traf tak Lot ? Ja nie mam tego szczescia. A po co jechac na 10 dni? Wiza turystyczna jest na pol roku...gdybym wyjezdzal w celach turystycznych to napewno chcialbym tam zostac jak najdluzej. 10 dni? To nawet brooklynu dobrze nie obejrzysz...
@LibertyHead: niektórzy pracują i wzięcie urlopu na pół roku nie wchodzi w grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

promesa wizowa jest na 10 lat i mogę w tym czasie polecieć na kilka wyjazdów, także nie ma co się przejmować

dostanie biletów za 1800 z Waw do Nyc na wrzesień/październik to w sumie żaden wyczyn.
@LibertyHead: Nie jest to prawda, jeśli nie będziesz opowiadać głupot na rozmowie z konsulem tylko powiesz gdzie chcesz jechać, co zwiedzić, co zobaczysz i gdzie się zatrzymasz to wizę pewnie dostaniesz. To nie są już lata 90 i nie ma aż takich problemów jak kiedyś. Wiele osób dostaje odmowę bo radośnie oznajmia że chce pracować w USA, sam byłem świadkiem 2 takich rozmów podczas mojej wizyty w ambasadzie.
@LibertyHead: Bo jak zarabiasz średnią krajową w Polsce to w przeliczeniu na dolary zarabiasz ich minimalną a może i mniej. Czyli (teoretycznie) opłacałoby ci się zostać i pracować na nielegalu nawet za minimalną. Logiczne jest że mają wątpliwości
@dawid-rams: @LibertyHead: Nie jest potrzebne, ale miło by było. Mieszkam w Niemczech, firma może zasponsorować konferencje w Kalifornii, ale nie bo tu trzeba jechać do Berlina do ambasady najpierw, załatwiać formalności, tracić czas, pieniądze na hotele, dojazdy, wizę. To ja już wolę do Londynu.