Wpis z mikrobloga

Jest roznica miedzy zabiciem czlowieka, a miedzy zabortowaniem czlowieka

Nie ma, sorry, ale nie rozumiem dlaczego tworzysz osobna kategorię ludzi.
@kankanet:

ktroy isteniej pare tygodni, i jest zlepem komorek

A kiedy konkretnie przestaje być zlepkiem komórek? Poza tym dorosły człowiek to też tylko zlepek komórek - fizycznie przecież
  • Odpowiedz
@dendrofag: Mam dwie znajome. Rozmawiałem kiedyś z nimi na ten temat. Jedna jest mocno wierząca, mówiła, że donosiłaby dziecko i później być może oddała je do adopcji, bo dziecko nie jest niczemu winne (rozumiem ją). Druga powiedziała, że chciałby jak najszybciej pozbyć się tego płodu, bo nie wytrzymałaby psychicznie (ją także rozumiem). Gdyby nie miała wyboru, wykonałaby taki zabieg w innym kraju lub skończyłoby się to bardziej tragicznie. W tym
  • Odpowiedz
W tym wypadku stawiam, życie niedoszłej matki wyżej niż płodu


@hheroinMe: To jest fałszywa alternatywa, bo matka nie straci życia jeśli zdecyduje się na poród, ale dziecko straci życie jeśli matka zdecyduje się na aborcję.
Zabijanie dzieci nie może być sankcjonowane przez to że ktoś się z czymś źle czuje.
  • Odpowiedz
@walentynkowa:

tylko o potworną traumę

Alternatywa wcale nie jest lepsza - patrz obrazek który wkleiłem wyżej.

Domy dziecka są przepełnione, weźcie takie niechciane dziecko najpierw do siebie do domu, potem się wypowiadajcie

No to dofinansujmy domy dziecka, a nie pozwalajmy na ich zabijanie.
  • Odpowiedz
Najbardziej mnie dziwi, że tyle niebieskich pasków z wypoku jest zwolennikami tego projektu zaostrzajacego prawo odnośnie aborcji. Kłócą się o zakaz aborcji u kobiet, czyli o coś co nigdy nie będzie ich bezpośrednio dotyczyć. Nie będą zmuszeni donosic ciąży, która zagraża ich życiu, a mimo to mają najwięcej do powiedzenia. Obecne prawo dopuszcza aborcję tylko w skrajnych przypadkach, które dla mnie są uzasadnione. Rozumiem gdybyśmy dyskutowali o aborcji, która można przeprowadzić bez
  • Odpowiedz
To wybór tragiczny, ale niech taki wybór będzie. Większość tych podpunktów z obrazka równie dobrze może być "psychicznymi skutkami gwałtu".


@hheroinMe: Dokładnie. Tylko że są psychicznymi skutkami aborcji a nie gwałtu.
  • Odpowiedz