Wpis z mikrobloga

Chcę przebranżowić się na IT, czego obecnie warto się uczyć?

Kiedyś zajmowałam się webdevelopingiem ale to było raczej amatorsko. Warto się jeszcze uczyć programowania?
Prosze o pomysły co warto obecnie, będę bardzo wdzięczna bo coraz gorzej finansowo

#komputery #informatyka #programowanie #biznes
AIicja - Chcę przebranżowić się na IT, czego obecnie warto się uczyć? 

Kiedyś zajmow...

źródło: envy-concept-bored-sad-woman-in-front-of-computer-F58794-2410499830

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak nie jesteś pasjonatką programowania to będzie Ci ciężko przebić się przez konkurencję. Na rynku są ludzie co dosłownie 14 godzin dzienie programują od lat.
  • Odpowiedz
  • 14
@AIicja aktualnie wbicie sie do branży graniczy z cudem. Kilkaset osób na jedno miejsce plus wielu doświadczonych chetnych nawet na juniorskie stanowiska.
  • Odpowiedz
@AIicja Jak chcesz szybko i dobrze zarobić to rób paznokcie albo idź na fryzjerkę. W IT jeśli nie jesteś super ekspertem to po 5-7 latach może już zobaczysz te 8k netto na koncie. Czy warto? Zdecydowanie nie.
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka: Po prostu już jakiś czas temu wbili się do branży i w niej siedzą. Jak jesteś specjalistą i masz jakąs tam wiedzę jak co działa to jak już siedzisz to firma raczej Tobie nie podziękuje chyba, żę faktycznie będziesz lecieć w kulki mocno.

Osoby powyżej mówią o nowych osobach co dopiero wchodzą na rynek pracy IT. No nie ma lekko.
  • Odpowiedz
@AIicja @ZenujacaDoomerka u mnie dużo kobiet pracuje jako manager w projektach i jedyne co robią to forwarduja maile bo nie ogarniają nic z IT.
Oczywiście też musisz być na niezliczonej ilości spotkan ale to i tak ty zlecasz pracę a nie ja wykonujesz
  • Odpowiedz
@AIicja: Idzie się wbić do cybersecurity, ale trzeba na początek się pouczyć trochę. Na wejściu pomagają takie certy jak np. Security+, CySA, eJPT. Zacznij od blue teamu (np. SOC). Red team/pentesty to raczej praca dla ogarniaczy. Ciężko z ulicy wejść na takie stanowiska.
  • Odpowiedz