Wpis z mikrobloga

Niecały rok z PiS, a już mamy #!$%@?:
- oświatę (likwidacja gimnazjów z dnia na dzień, na bruk idzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi, nieprzygotowanie podstaw programowych, robienie z uczniów królików doświadczalnych poraz kolejny w ciągu 10 lat, niewycofanie religii ze szkół);
- finanse publiczne (dofinansowanie do patusów a.k.a. 500 );
- wojsko i administrację publiczną (czystki, wstawianie swoich);
- kwestie kulturowe i społeczne (zamrożenie związków partnerskich, małżeństw homo, wprowadzenie ustawy antyaborcyjnej - chyba największe #!$%@?ństwo z ich strony, decydować o czyimś ciele);
- gospodarkę (podatek od powierzchni, zablokowanie sprzedaży gruntów rolnych, niedługo też zakaz reprywatyzacji, zakaz sprzedaży e-papierosów w internecie i obłożenie akcyzą, akcyza na LPG).

No ja #!$%@? jebię. Najgorsze jest to że w polskim życiu politycznym nie ma NIKOGO kto chciałby coś zmienić. Kółeczko KODziarskiego #!$%@? przez 8 lat miało szansę na wprowadzenie chociażby związków partnerskich, ni #!$%@? (elo @WujaAndzej). Rakłem jak Rakłem, nie będę głosował na kogoś kto ma na ustach wymalowanego Lenina, Korwin na każdym kroku robi z siebie pajaca i #!$%@? o rurkowcach. SLD? W sumie #!$%@? sporo afer (pamiętacie chociażby aferę Rywina?), większość to postkomunistyczne mordy, ale okres ich rządów mimo wszystko był najlepszym w historii IIIRP (obniżka VAT, podatków).
Polityka to gówno, nie chcę do tego wracać po mojej fascynacji prawie 80-letnim dziadkiem (czego się ogromnie wstydzę), ale jak tu się nie #!$%@?ć kiedy szambo wybiło do poziomu nosa.
Parafrazując klasyka "PiS będzie was dymać jak was platforma nie wydymała". Zbychu, ty #!$%@? proroku.
#gownowpis #boldupy #polityka
  • 52
oświatę (likwidacja gimnazjów z dnia na dzień, na bruk idzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi, nieprzygotowanie podstaw programowych, robienie z uczniów królików doświadczalnych poraz kolejny w ciągu 10 lat, niewycofanie religii ze szkół);


@MajkiGee: nie pójdzie to
@Janek69: pomyśl - większość nauczycieli ze szkół średnich i podstawowych nie pracuje w pełnym wymiarze godzinowym. Na miejscu dyrektora i samorządu masz do wyboru - zatrudnić jednego nauczyciela, z jednym zusem, jedną składką zdrowotną na pełen etat lub powyżej, czy zatrudnić jeszcze jednego na którego musisz bulić taką samą daninę?
@TymRazemNieBedeBordo: nie chodzi tu o to że "hehe wolny rynek archaiczny" ale też o samą osobę Korwina który błaźnił się przy okazji każdych wyborów. Poza tym, jasne, klasyczne, liberalne podejście do gospodarki mogłoby się sprawdzić, jednak kulturowo czy społecznie ( @meleele popraw mnie) krul tkwi w średniowieczu, niewiele wyżej od katotalibanu zasponsorowanego przez Jarka.
@MajkiGee ktoś Twoim rodzicom przykłada pistolet do skroni i zmusza do przejścia na emeryturę? Zawsze mogą iść do pracy. Piszesz jakby 500 pln na dzieci szło tylko w monopolowym na zakupy. Hmm masz jakieś statystyki? A ustawa antyaborcyjna to chyba nie jest projekt PiSu i mam nadzieje że nie przejdzie. Uprzedzam pytanie: nie biore 500plus nie glosowalem na pis.