Wpis z mikrobloga

Niecały rok z PiS, a już mamy #!$%@?:
- oświatę (likwidacja gimnazjów z dnia na dzień, na bruk idzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi, nieprzygotowanie podstaw programowych, robienie z uczniów królików doświadczalnych poraz kolejny w ciągu 10 lat, niewycofanie religii ze szkół);
- finanse publiczne (dofinansowanie do patusów a.k.a. 500 );
- wojsko i administrację publiczną (czystki, wstawianie swoich);
- kwestie kulturowe i społeczne (zamrożenie związków partnerskich, małżeństw homo, wprowadzenie ustawy antyaborcyjnej - chyba największe #!$%@?ństwo z ich strony, decydować o czyimś ciele);
- gospodarkę (podatek od powierzchni, zablokowanie sprzedaży gruntów rolnych, niedługo też zakaz reprywatyzacji, zakaz sprzedaży e-papierosów w internecie i obłożenie akcyzą, akcyza na LPG).

No ja #!$%@? jebię. Najgorsze jest to że w polskim życiu politycznym nie ma NIKOGO kto chciałby coś zmienić. Kółeczko KODziarskiego #!$%@? przez 8 lat miało szansę na wprowadzenie chociażby związków partnerskich, ni #!$%@? (elo @WujaAndzej). Rakłem jak Rakłem, nie będę głosował na kogoś kto ma na ustach wymalowanego Lenina, Korwin na każdym kroku robi z siebie pajaca i #!$%@? o rurkowcach. SLD? W sumie #!$%@? sporo afer (pamiętacie chociażby aferę Rywina?), większość to postkomunistyczne mordy, ale okres ich rządów mimo wszystko był najlepszym w historii IIIRP (obniżka VAT, podatków).
Polityka to gówno, nie chcę do tego wracać po mojej fascynacji prawie 80-letnim dziadkiem (czego się ogromnie wstydzę), ale jak tu się nie #!$%@?ć kiedy szambo wybiło do poziomu nosa.
Parafrazując klasyka "PiS będzie was dymać jak was platforma nie wydymała". Zbychu, ty #!$%@? proroku.
#gownowpis #boldupy #polityka
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dolan_plusk bez przesady, w Polsce nikt nie przykłada pistoletu do skroni. 500+ nie zmniejszy biedy. Może paru osobom pomoże, ale większość osób nic nie dostanie, a będzie musiało płacić większe podatki
  • Odpowiedz
@pejdzejro: a jest dobra, jeśli znów nie będą przygotowane programy na czas? Pracowałeś w oświacie, znasz wyniki ostatnich matur? To że facetka z marzy ciebie męczyła w gimbazie nie znaczy że reforma jest "dobra".
  • Odpowiedz
@MajkiGee teraz to jeat dramat z maturami, kiedys elita szla.na studia matury byly na dobrym poziomie, a dotatkowo byly egzaminy wstepne a co teraz sie dzieje z oswiata to szkoda gadać.
  • Odpowiedz
@MajkiGee:
pierwsze 2 punkty to realizacja programu (nie bez wad, ale jednak)
poza tym Twój wpis to nic odkrywczego


Nie ma wyboru w polskiej (tfu!) polityce
  • Odpowiedz
@MajkiGee: Nie zapominaj o wczorajszym robieniu w wała inwestorów mniejszościowych, czyli pośrednio nas przez OFE. PS. A w tym czasie GPW robi roadshow po Azji przekonując Azjatów, jaki to my "fajny i stabilny" rynek ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@TymRazemNieBedeBordo: Towarzystwo Korwina to była banda harcerzyków z dziadkiem z urojeniami jako zastępowym. Kukizowcy to nieposkładani schizofrenicy, co robią jedno a mówią drugie.

@MajkiGee Co mnie śmieszy w PiS to "walczmy z nepotyzmem! Kolesiostwo!" po czym obsadzanie pozycji swoimi ludźmi (zawsze niekompetentnymi), w biały dzień, bez żadnego wstydu. PO to chociaż próbowało się z tym kryć przez konkursy i kombinowanie. W sumie nie wiem co gorsze.
  • Odpowiedz
@TymRazemNieBedeBordo: Ja chciałem tylko przypomnieć, że większość (22 z 31) posłów od Kukiza głosowało ZA ODRZUCENIEM projektu liberalizującego, oraz aż 20 PRZECIW ODRZUCENIU projektu "stop aborcji". Procentowo bardzo podobnie do głosów partii rządzącej, więc akurat w tym temacie trochę się alternatywa nie spisała.
  • Odpowiedz