Wpis z mikrobloga

Niecały rok z PiS, a już mamy r---------e:
- oświatę (likwidacja gimnazjów z dnia na dzień, na bruk idzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi, nieprzygotowanie podstaw programowych, robienie z uczniów królików doświadczalnych poraz kolejny w ciągu 10 lat, niewycofanie religii ze szkół);
- finanse publiczne (dofinansowanie do patusów a.k.a. 500 );
- wojsko i administrację publiczną (czystki, wstawianie swoich);
- kwestie kulturowe i społeczne (zamrożenie związków partnerskich, małżeństw homo, wprowadzenie ustawy antyaborcyjnej - chyba największe s-----------o z ich strony, decydować o czyimś ciele);
- gospodarkę (podatek od powierzchni, zablokowanie sprzedaży gruntów rolnych, niedługo też zakaz reprywatyzacji, zakaz sprzedaży e-papierosów w internecie i obłożenie akcyzą, akcyza na LPG).

No ja k---a jebię. Najgorsze jest to że w polskim życiu politycznym nie ma NIKOGO kto chciałby coś zmienić. Kółeczko KODziarskiego s----------a przez 8 lat miało szansę na wprowadzenie chociażby związków partnerskich, ni c---a (elo @WujaAndzej). Rakłem jak Rakłem, nie będę głosował na kogoś kto ma na ustach wymalowanego Lenina, Korwin na każdym kroku robi z siebie pajaca i p------i o rurkowcach. SLD? W sumie o------i sporo afer (pamiętacie chociażby aferę Rywina?), większość to postkomunistyczne mordy, ale okres ich rządów mimo wszystko był najlepszym w historii IIIRP (obniżka VAT, podatków).
Polityka to g---o, nie chcę do tego wracać po mojej fascynacji prawie 80-letnim dziadkiem (czego się ogromnie wstydzę), ale jak tu się nie w-----ć kiedy szambo wybiło do poziomu nosa.
Parafrazując klasyka "PiS będzie was dymać jak was platforma nie wydymała". Zbychu, ty j----y proroku.
#gownowpis #boldupy #polityka
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MajkiGee: Szkoda, że na PiS głosowało wielu moich znajomych, którzy w okresie gimnazjum (czasy poprzednich rządów PiS) na politykę mieli kompletnie wylane. No i ci głosujący na Kukiza jako poważną kandydaturę... Szkoda strzępić ryja...
  • Odpowiedz
@MajkiGee: nie znam się na #polityka (chyba zabrakło ci tagu, co?), ale:
- oświata została popsuta lata temu przez wprowadzenie gimbazy, więc wracamy do punktu wyjścia. W praktyce wtedy niewiele się zmieniło i teraz też niewiele się zmieni. Dzieci nie ubędzie, ani nie przybędzie, więc nauczycieli potrzeba tyle samo;
- z 500+ korzystają zarówno patusy, jak i niepatusy. Osobiście mam mieszane odczucia co do tego (sam nie dostaję, żeby nie było);
- o wojsku i administracji się nie wypowiadam, nie znam sięl
- kwestie kulturowe - zaostrzenie ustawy aborcyjnej nie brzmi dobrze, ale cała reszta to ostoja normalności w 'postepowej' europie - i bardzo się z tego cieszę;
- o gospodarce też się nie wypowiadam, bo się
  • Odpowiedz
@MajkiGee obrażanie beneficjentów programu 500+ uchodzi już za upośledzenie umysłowe. Rzygać mi się chce na te smętne gadki "patologia+" , czy też "kaczor jest zły bo.......wszyscy tak mówią"
  • Odpowiedz