Wpis z mikrobloga

W Polsce jak w Lesie. Jestem kierowca autokaru turystycznego, na zachodzie wszystkie miejsca turystyczne, wjazdy na gory itp. mam gratis z grupa a i czasem jeszcze obiad albo jakis upominek gratis. Dzisiaj chciałem zobaczyc kopalnie w Wieliczce, ale wstep gratis tylko dla tourlidera grupy (1osoby z grupa), kkierowca niech czeka w aucie.

#polska #turystyka #krakow #wieliczka #kierowcaautobusu #wpolscejakwlesie
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@crouch3r: Wieliczka to w ogole jakis inny stan umyslu. Fotografowanie TAAAKIE SZKODLIWE wiec skasujmy dodatkowe 10zl za mozliwosc robienia zdjec. Ja rozumiem 100, ale za 10zl by sie nie osmieszali z ta szkodliwoscia jak sam bilet kosztuje do 80zl nawet... wstyd jak cholera
  • Odpowiedz
@crouch3r: kolejna rzecz, to juz cecha wspolna calej europy wschodniej: przyjezdza grupa autokarem, wiadomo, ze do kopalni bo nc innego tu nie ma. Grupa aurokarem to 20-80 osob, wiec 1000 do 5000zl za bilety wstepu. Skasujmy dodatkowe 50zl za parking dla autokaru xD zenujace to jest ;-)
  • Odpowiedz
@crouch3r: Mam kolegę w pracy, którego brat właśnie jeździ jako kierowca autokaru z wycieczkami. Z jego opowiadania wynika, że jak jedzie to tak jakby był turystą, zero odczucia, że jest gorszy czy coś. Może skorzystać ze wszystkich atrakcji jakie są przewidziane w programie bez dopłacania czy coś. A i oczywiście inkasuje swoją części jako kierowca. Jeździ po europie.
  • Odpowiedz
  • 3
@crouch3r miałem podobne odczucia xD wszystko płatne włącznie ze zdjęciami i ten pseudoluksus miasteczka turystycznego - wszystko płatne, wszędzie kolejki, wszędzie ceny turystyczne xD zamiast do Władysławowa można tam jechać.
  • Odpowiedz
@WuDwaKa trasa solec-warzechow to tez trasa po Europie. Ba, nawet trasa dworzec glowny w Walbrzychu centrum miasta w Walbrzychu to tez trasa po Europie.
Ostatnio szukalem.przejazdu dla grupy ze szkily na basen i z.powrotem. 20 osob 4 km. Stawki 180-400 zl za kurs. Czyli tyle co miesieczna-dwumiesieczna oplata za.kurs plywania dla grupy. Moze w tym jest problem.
  • Odpowiedz
@ursua: 4km + dojazd z bazy firmy do Was, to juz bedzie jakies 20-30km razem. Km kosztuje najtaniej ok 3zl a to juz zlodziejska stawka (tyle kosztuje taksowka). A do tego dniowka kierowcy, autobus, podatki etc. Wg mnie 180zl to jak za darmo, moze 400 to lekka przesada ale to juz zalezy jakim autobusem odbyłby sie kurs (nowy zy stary rzech). Pocieszeniem moze byc, ze wyjazd do 20km dalej kosztowalby
  • Odpowiedz
@crouch3r parkingi przy Kopalni są prywatne więc każdy kasuje ile chce. Co do samej kopalni to fakt, kasują sporo, ale weź to wszystko utrzymaj, wszelkie renowacje, remonty pod ziemią sporo kosztują. No i kopalnia jest prywantą własnością, nie jestem pewny, ale państwo chyba nic nie doklada do utrzymania kopalni.
  • Odpowiedz
@maniok: dokladnie, a potem jedzie taki kierowca zmeczony bo zamiast odpoczac to zwiedzal. gosc jest w pracy, nie na wakacjach


w zime tez niech siedzi w wymrozonym autobusie po kilka godzin, jak jego pasażerowie są gdzies w cieple?
  • Odpowiedz
@dodatkowy_chromosom: @maniok:

xD
To odnosnie wypoczywania bo bede zmeczony zwiedzajac.

Druga sprawa: w aurobusie zimno nie jest, mozna go nagrzac :) a poza autobusem miejsca do odpoczynku kierowcow sa w bardzo niewielu miejacach (jak np parki rozrywki gdzie
  • Odpowiedz
  • 7
@crouch3r chwila moment, jak dojedziesz do tej Wieliczki i oni idą zwiedzać to masz czas wolny ~4h gdzie sobie siedzisz i np oglądasz film płatne 100% tak? Jeśli chcesz w tym czasie iść zwiedzać to idź kup bilet, z jakiej racji ktoś ma jeszcze wyłożyć kasę żebyś sobie poszedł zwiedzać za darmo bo ktoś przecież ten bilet musi kupić...
  • Odpowiedz