Wpis z mikrobloga

Na co ja teraz trafiłem xD #miesozernapseudonauka

Znalezisko: Produkcja "jedzenia"

Komentarze:

jak inaczej wykarmić ludzkość, z czego większość i tak niedojada. Vegeludki wybiły by większość ludzi żeby zwierzaczki nie cierpiały. Pokrętna moralność.

218 plusów.


Wegetarianie winni głodu na świecie! Co z tego, że produkcja mięsa jest najmniej ekonomiczną dla ludzkości formą produkcji żywności i aby uzyskać 1 kilogram mięsa wołowego potrzeba około 16 kilogramów roślin takich jak soja i kukurydza, sporego terenu pod hodowle oraz paręnaście tysięcy litrów wody. Przecież zwierzęta rosną pod wpływem promieni słonecznych, tego przynajmniej dowiaduje się na wykopie.

http://gentleworld.org/could-veganism-end-world-hunger/

Pięciu żołądków też nie mamy, żeby trawę #!$%@?ć.

204 plusy


Ciekawostka: wszystkie zwierzęta roślinożerne mają pięć żołądków i jedzą trawę! Wcale nie jesteśmy najbardziej spokrewnieni z naczelnymi owocożernymi małpami, które albo nie jedzą mięsa w ogóle (goryle), albo stanowi to dla nich 1-3% diety (szympansy).

mógłbyś rozwinąć dlaczego nasz układ pokarmowy i zęby nie są przystosowane do spożycia mięsa, zawsze mi się wydawało, że siekacze a szczególnie kły służą właśnie do mięsa, przewód pokarmowy jest dosyć krótki, nie trawimy w pełni produktów roślinnych.

120 plusów


Och tak! Kły! Przecież żadne roślinożerne zwierzę nie ma kłów! Żaden naczelny, nawet taki goryl nie ma kłów, ani w pełni roślinożerna dżelada brunatna!

Ludzkie kły to podręcznikowy przykład uzębienia mięsożernego drapieżnika!

Siekaczy to ja nawet nie będę komentował xD

Tłuszcze i białka zwierzęce to najwartościowszy rodzaj energii i budulca dla człowieka i jeśli komuś zależy na zdrowiu to powinien na nich opierać swoją dietę.

48 plusów


Dlatego białko zwierzęce jest ostatnio określane jako rakotwórcze i zwiększa ryzyko nowotworu kilkukrotnie? .
W ogóle zawsze mnie śmieszy te wyskakiwanie ze sloganem "białko zwierzęce jest niezbędne". Czym ono różni się roślinnego? Aminokwasami? To jakiego niezbędnego aminokwasu nie znajdziemy w roślinach?

Rozumiem, że kolega z równą dbałością i czułością odnosi się do ludzi? Nie kupuje tanich ubrań szytych w Chinach przez dzieci za głodową stawkę ani nie posiada tanich elektronicznych gadżetów jak smartfon także montowanych w Azji przez ludzi pracujących nierzadko w niewolniczych warunkach?

15 plusów


Tak, standardowo. Nie uratowałeś całego świata przed głodem to nie możesz być wegetarianinem! Zabraniam ci, to napisałem ja! Stuleja z wykopu!

Nie chce mi się w resztę zagłębiać, ale typowy wykop jest typowy.

#wegetarianizm #weganizm #shitwykopsays #pseudonauka troche edukacji dla przygłupów z #bekazwegetarian
Clefairy - Na co ja teraz trafiłem xD #miesozernapseudonauka 

Znalezisko: Produkcj...

źródło: comment_kkgiki2ro4vcNsCTAIxnt7C3CILgFhYy.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

regularnie słyszy się o osobach, które mają problemy zdrowotne, bo sobie źle zaplanowali dietę.


@Paladin_Woodrugh: jeszcze regularniej słyszy się o zmianach miażdżycowych, chorobach wiencowych czy zawalach serca spowodowanych złym zaplanowaniem diety zawierającej mięso. istnienie idiotów to nie jest żaden argument.
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh:

te witaminy środkami syntetycznymi

Mówisz o suplementach i antybiotykach, które podaje się zwierzętom hodowlanym?

Dobra, pewnie mówisz o B12. Funfact suplement B12 nie jest syntetyczny tylko produkowany przez bakterie (bo właśnie w taki sposób jest wytwarzana ta witamina). Ludzie przez tysiące lat pozyskiwali tę witamine spożywając zabrudzone warzywa w glebe i pili brudną wodę. Obecnie nasz pokarm zbyt sterylny i lepszym rozwiązaniem jest spożycie suplementu gdzie B12 była "wyhodowana" w labolatorium w naturalny sposób
  • Odpowiedz
@fukboi: B12 obowiązkowa suplementacja, ponadto weganie bardzo często muszą brać:

witamina D, z minerałów: cynk, jod, żelazo; a do tego PUFA.

@Clefairy: mea culpa, napisałem ekstraktami drożdżowymi, a miałem na myśli bakteryjne. I nie było dawniej możliwe produkowanie ich na taką skalę, dopiero rozwój biotechnologii umożliwił dietę wegańską. Tak jak pisałem wcześniej.
No, odnosisz się do b12 - nie mów o funfactach, kiedy w następnym zdaniu #!$%@? od rzeczy. Ludzie przez tysiące lat pozyskiwali B12 spożywając podroby, mięso, produkty mleczne, jaja
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh: ludzie z mięsem w diecie też cierpią na niedobory elementów które wymienileś, można też je pozyskiwać wyłącznie z produktów roślinnych. wielonienasycone kwasy tłuszczowe to akurat produkty roślinne więc w ogóle nie wiem czemu je wymieniłeś.
  • Odpowiedz
@Clefairy: filmiki na jutubie mnie nie przekonują, wolę rzetelną wiedzę: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17959839.

Co mam sobie poczytać o chłopach? Albo dajesz sensowne źródło tych rewelacji, albo przestań powielać mity. To samo odnośnie brudnej trawy.

Przestań wybierać kawałki wypowiedzi żeby im zaprzeczyć, skoro dwa wyrazy dalej masz informację o tym. Napisałem Ci skąd zwierzęta biorą B12, na brudnej trawie nie będziesz miał jej wystarczających ilości, bo na powietrzu fermentacja nie będzie dość wydajnie
  • Odpowiedz
filmiki na jutubie mnie nie przekonują, wolę rzetelną wiedzę


@Paladin_Woodrugh: odbiegając od tematu, dyskredytowanie czegoś tylko dlatego, że to filmik na jutubie, jest kompletną bezmyślnością. Rozumiem, że niektórzy oglądają głównie #!$%@?, ale jest też OpenCourseWare, wykłady wybitnych specjalistów itd.
  • Odpowiedz
@pawlak: a to jest wykład człowieka, który ukończył studia, nic poza tym. Nie będę oglądać godzinnego filmiku tylko dlatego, że ktoś nie potrafi znaleźć sensownych papierów na uzasadnienie swoich tez. Używanie filmików na jutubie jako głównego źródła argumentów jest po prostu głupie, bo roi się tam od filmów zwyczajnie złych. Jasne, że jest sporo dobrego i wartościowego materiału, ale nie jest on w przewadze i nie dyskredytuję za samo źródło
  • Odpowiedz
Po prostu jest usunięta ze strony nie wiadomo z jakiego powodu.


@Clefairy: kolejny raz bzdura.

This article has been removed at the request of the Academy Positions Committee (APC) of the Academy of Nutrition and Dietetics. The APC became aware of inaccuracies and omissions in the position paper that could affect recommendations and conclusions within the paper. After further review, the APC decided it was appropriate to remove this paper for major
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh: rzeczywiście nie zjechałem niżej.

Jak nie masz dostępu do pełnej wersji to Ci mogę wrzucić na jakiś hosting.

Z chęcią.

Może źle się wcześniej wyraziłem: brudne jedzenie nie jest jedynym/głównym źródłem B12 dla ludzi i innych zwierząt.
  • Odpowiedz