Wpis z mikrobloga

#ziemniakprobujeschudnac reaktywacja () tym razem mi się uda!
Powróciłam z urlopu, lodówka jeszcze pustawa, ale już na pierwszych pourlopowych zakupach zadbałam o to, żeby w mojej lodówce znalazły się same zdrowe i dietetyczne rzeczy. Mimo, że dietę zaczynam od jutra (19.09) to te kilka dni od powrotu do domu nie napycham twarzy macdonaldem i słodyczami w ramach "żegnania się" z jedzeniem, po prostu nie mam zaplanowanych konrektnych posiłków.
Zdecydowałam, że na razie nie pójdę do dietetyka bo piniondza brak, tylko przez 3 miesiące spróbuję schudnąć własnymi siłami. Jak się uda to ciśniemy dalej, jak się nie uda, to wtedy pójdę po poradę specjalisty.
Oczywiście oprócz bycia na diecie (moje codzienne żarełko będę tutaj publikować, ale bez makro bo zdecydowałam nie liczyć kalorii tylko skupić się na wprowadzeniu zdrowych nawyków na stałe) planuję 3 razy w tygodniu chodzić na siłownię (2 razy trening siłowy pod kątem fatburn rozpisany przez trenera i 1 raz zajęcia fitness).

ziemniaczane wymiary:
wzrost: 165 cm
waga: 73 kg

talia: 88 cm
brzuch: 109 cm
biodra: 110 cm
obwód uda: 65 cm

ziemniaczane cele:
mieć płaski brzuch
mieć zaaprobowany przez niebieskiego tyłek
waga: 55-60 kg
opanowane zdrowe odżywianie

ziemniaczane nagrody za sukcesy:
Nic tak nie motywuje jak nagrody, więc wymyśliłam sobie, że za schudnięte kg będę kupować sobie fajne rzeczy!
-5 kg - fajna torba treningowa
-8 kg - komplet ładnych ciuchów na siłownię (koszulka+leginsy)
-15 kg - jeszcze nie wiem bo to odległa przyszłość :D

Zasady tagu i trochę FAQ:
Konstruktywna krytyka jest spoko, chamstwo nie. Wszystkie komentarze pt. "ale z ciebie gruba świnia iks de" będą usuwane a autorzy wrzucani na czarnolisto. Wiem, że jestem gruba, gdybym nie była to bym się nie odchudzała.

Nie zależy mi na szybkich efektach. Zależy mi na trwałych efektach. Nie nienawidzę siebie i swojego wyglądu, chcę schudnąć przede wszystkim dla zdrowia.

Nie interesują mnie żadne diety eliminacyjne, nie zamierzam się bawić w żadne keto czy paleo czy inne bezgluteny.

Moimi inspiracjami do posiłków są wpisy w tagu #cookologia , blog dr. lifestyle i jej diety , blog codzienniefit ale oczywiście jak macie jakieś fajne internetowe źródła z przepisami i protipami to podrzucajcie mi!

#chudnijzwykopem #odchudzanie #dieta
  • 126
@ziemniaczana_krolewna: oprócz diety przydałby ci się na początek szybkie marsze potem truchty i bieganie, może być też basen albo rower lub rower stacjonarny. Na początek będzie z ciebie schodzić woda więc obwody i kilogramy pójdą w dół dość szybko w dół, ale nie waż się za często bo w ciągu jednej doby waga się może wachać nawet o 2kg
@Mireczka_KATO: byłam kilka razy u dietetyków i zawsze byłam niezadowolona z samej diety bo mi nie smakowała (,) dlatego po prostu chcę najpierw spróbować "po mojemu" a jak nie będę chudnąć / przestanę chudnąć to wtedy pójdę do specjalisty i akurat zdążę nazbierać na to pieniądz. Może faktycznie jednak liczyć kalorie... posiłki póki co planuję tak, żeby "na oko" miały ok. 1500-600kcal. Aplikacje do wpisywania jedzenia i
@PaleRuskieFajki: Mamy więc mit, który głosi że wieczorem organizm spowalnia metabolizm, co powoduje odkładanie tkanki tłuszczowej.
Co zrobili naukowcy? Sprawdzili więc czy tempo naszego metabolizmu spada podczas snu w pracy [1]

Metabolic rate and fuel utilization during sleep assessed by whole-body indirect calorimetry

Wyniki okazały się bardzo ciekawe. Wypunktuje je aby łatwiej było je ogarnąć dla zwykłych ludzi.

1. Faktycznie, wykazano że w pierwszej połowie snu metabolizm człowieka zwalnia
2. Okazało