Wpis z mikrobloga

@Mooops123: Ale bez tego nie umieścisz w AppStorze ;) No i nie jedna opłata, tylko "jedna na rok", czyli muszą co rok dopłacać. Oczywiście mogą robić charytatywnie, ale chyba nie jest to celem każdej firmy
@seeksoul: licencja deva Apple kosztuje 100usd rocznie - dzięki temu nie ma masy gownoapek które nic nie robią oprócz wyświetlania reklam XD


No #!$%@? błagam Cię, miałaś kiedyś iOS? Tam większość aplikacji to takie same gówna jak na Androidzie w dodatku czasem działają jeszcze gorzej i mają więcej reklam.
ktoś poświęcił czas na zrobienie aplikacji i chciałby na niej zarobić.


@dzana: ale zdajesz sobie sprawę, że pobieranie opłat od użytkowników to nie jedyny sposób, żeby zarabiać na appce? A nawet możliwe, że to jeden z gorszych sposobów, jeśli mówimy o aplikacji dla szerokiego grona odbiorców.
@seeksoul: w Warszawie* ja korzystam z google maps bo tam jak wpiszesz dowolny adres to pokazuje Ci też dojazd do danego miejsca, a poza tym jest na iOS jakdojadę w wersji lite w okrojonej wersji. Poza tym od biedy można wejść na jakdojadę przez safari. Także chyba zarzutka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

*uprzedzając dopisałem że w Warszawie bo kiedyś pisząc że coś takiego jest w google maps
@seeksoul: to proste. Aplikacje apk dostępne są praktycznie na kazdych chomikach etc. Dlatego aplikacja #!$%@? jest reklamami.
Wersje na iOS trudniej dorwać stąd też sama aplikacja jest po prostu płatna.
Also przyzwyczajenie klientów do płacenia
@grabasz: oczywiście, że wiem i tak jak pisałem wyżej: Android i iOS to dwa całkiem rożne systemy, inni użytkownicy i inaczej zarabia się tworząc appki na jedna platformę i inaczej na drugą. Widocznie tak im się bardziej opłaca.