Wpis z mikrobloga

Znalazłem ciekawy program o wykluczeniu gaijnów? O rasizmie autochtonów w stosunku do "kolorowych" przybyszów? Bardzo emocjonująca wymiana zdań, której niestety nie jestem w stanie zrozumieć. Może ktoś czuje się na siłach, aby przetłumaczyć/zrobić dłuższe tl;dr?

Nie mogę też pojąć co tam robi Takeshi Kitano ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#japonski #japonia
u.....r - Znalazłem ciekawy program o wykluczeniu gaijnów? O rasizmie autochtonów w s...
  • 6
@unknown_stranger:
To tłumaczenie prawie do końca (do 5:20). Dokończę jak wrócę do domu, o ile mnie nikt nie uprzedzi :)

Ogólnie ci trzej panowie procesują się o 6 milionów jenów odszkodowania. Powodem jest to, że sprzeciwiają się rasizmowi i walczą z nim dla swoich dzieci.

Pierwszy pan mówi, że może to oczywiste, ale czuje się dyskryminowany. Na przykład próbował gdzieś wejść ze swoją przyjaciółką Chinką, ale odmówiono jej wstępu. Dlatego też
@unknown_stranger:

Jednak dla końcówki filmu tl;dr, bo jest najciekawsze:

Pan mówi, że do tej pory to biali ludzie i Amerykanie byli tymi, którzy dyskryminowali. Dlatego uważa, że sytuacja, w której to oni są dyskryminowani jest dobra. Bo bez niej nie można powstrzymać dyskryminacji. "Będąc dyskryminowanym źle się czujecie, prawda? Jest to niemiłe uczucie, prawda?" Dlatego teraz stańcie po tej drugiej (dyskryminowanej) stronie, po raz pierwszy.

Odpowiedź białego z publiczności:
Jestem biały