Wpis z mikrobloga

Marcin, 38-letni specjalista IT, który wyjechał do Irlandii m.in. z powodu rosnącej homofobii w Polsce, podczas przejażdżki rowerowej w parku Phoenix w Dublinie został zaatakowany przez śledzącą go uprzednio grupę nastolatków. Ich okrzyki "Zabić pedałów", nie pozostawiają wątpliwości, że to był atak na tle homofobicznym. Marcin został pobity na tyle mocno, że wymagał leczenia szpitalnego.

Po wypisaniu ze szpitala Marcin zgłosił pobicie do Gardy, irlandzkiej policji. Zderzył się z powątpiewaniami funkcjonariusza, czy to na pewno był atak na tle homofobicznym oraz insynuacjami funkcjonariuszki, że szukał w parku przygodnego seksu.

Poszkodowany złożył skargę do ombudsmana irlandzkiej policji. Sprawa jest w toku.

Stanowczo potępiamy atak na Marcina. Życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia oraz pomyślnego rozpatrzenia skargi, które zaowocuje m.in. poprawą policyjnych procedur postępowania z ofiarami przestępstw motywowanych nienawiścią.

Pozwalamy sobie przy tym na gorzkie przypuszczenie, że ta sprawa po raz kolejny wykaże nierówne traktowanie swoich obywateli przez polskie władze. Sądząc po dotychczasowych praktykach tego rządu, przypuszczamy, że Witold Waszczykowski oraz jego koledzy z rządu przemilczą sprawę pobicia polskiego imigranta, ponieważ było ono motywowane nienawiścią na tle homofobicznym, a nie narodowościowym. Mimo, że prowadzi ona do takich samych tragicznych skutków.

www.partiarazem.pl


Zapraszam do dyskusji

#irlandia #razem #partiarazem #homoseksualizm #homofobia #policja #europa #neuropa #4konserwy #bekaznarodowcow #bekazprawakow a może i #bekazlewactwa? #lewactwo
Pobierz Tom_Ja - Marcin, 38-letni specjalista IT, który wyjechał do Irlandii m.in. z powodu r...
źródło: comment_tWVnXMiHKh3VUT6Jep1h5KGXDjTUxAr7.jpg
  • 56
@Tom_Ja: Nad czym tu dyskutować. Pobito człowieka, nasz rząd prawdopodobnie nic nie zrobi, bo to prawactwo. A prawactwo to uleczalna choroba umysłowa, niestety bardzo poważna. Najpierw #!$%@?ą o wartościach chrześcijańskich i godności człowieka, rozmawiając o zlepku komórek w pochwie, a potem jak prawdziwych ludzi spotka nieszczęście to następuje jakieś kompletne odwrócenie wartości - tak było przy zamachu w Orlando, kiedy ludzie pisali, że "no gejów to nie tak szkoda".

Kompletne #!$%@?,
@Tom_Ja: tylko, że pobicie Polaka było na motywie narodowościowym i został zabity dlatego, że był Polakiem, a na miejscu tego geja mógł być również każdy inny Irlandczyk. Pierwsza morderstwo niosło za sobą groźbę eskalacji ataków na tle ksenofobicznym kierowanym w Polaków i tutaj w jakiś sposób państwo Polskie musi reagować,aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa swoim obywatelom nawet poza granicami, drugi incydent to kwestia homofobii i z nią każdy kraj powinien sobie radzić
@smyl: Tak, dla niewidomych, razem jako partia robiąca to co mówi jako pierwsza (i jedyna) ze wszystkich partii politycznych robi swoje wpisy "dla każdego". Nie jestem niewidomym, ale na pewno zapałałbym większą miłością do nich.
Niewidomi używają syntetyzatora mowy (chyba tak się to nazywa) do czytania. Obrazków program nie przeczyta, tylko tekst. :)
@Tom_Ja: niby czemu miałby się ktokolwiek upominać? Jak się upomni to dobrze, ale jak nie upomni? O Seby co dostają w mordę pewnie co tydzień też powinno się upominać? A tak, zapomniałem. Seby nie są ani ciemnoskóre ani homo, więc dla lewicy nie stanowią żadnej atrakcji, bo to uciskający biali hetero mężczyźni, a nie biedna uciskana mniejszość.
@CrtZ: Może prawakiem już nie jesteś, ale #!$%@? umysłowe pozostało. Na kiego grzyba ma minister jechać do takiego pobicia? To nie jest sprawa, która może eskalować w stronę regularnego konfliktu między dwoma narodowościami. Rzecz godna potępienia i ukarania, chłopakowi współczuję, ale to napad bandycki, jakich wiele.
a jak ktoś rudego pobije za to, że jest rudy, albo posiadacza nowych adidasów za to, że ma nowe adidasy


@Pantokrator: A jak Seba nauczy się latać to pewnie nie zrobią nowego rodzaju pobicia...
O czym ty mówisz człowieku, jakie adidasy? Widziałeś ty kiedykolwiek wypowiedź "no jak widzę takiego w adidasach to mnie aż pięści świerzbią"? Bo ja tekstów "#!$%@?ć pedauf" widziałem ogrom. Z rudych widziałem, ze się śmieją, ale poza
@Naxster: a co mnie obchodzi, co debil wygaduje, skoro najczęstszą ofiarą pobicia jest po prostu człowiek, który był w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. W pobiciu nie chodzi o to, by dopaść murzyna, pedała czy kogokolwiek innego, tylko po prostu by KOGOŚ pobić.

Czy uważasz, że bicie za kolor włosów, adidasy, śmieszną torbę czy za fakt bycia studentem jest mniej naganny od bicia za orientację seksualną czy kolor skóry? I niby
Najwyraźniej się z tym afiszował. Tolerancja nie równa się sympatii.


@npsr: LOL czyli żeby komuś nie #!$%@?ć, to trzeba czuć do niego sympatię? Jak w takim razie wygląda według Ciebie tolerancja, #!$%@?, ale lekki? xD

Jak ja dostanę #!$%@? za długie włosy, krzywy ryj albo klub sportowy to mam krzyczeć na cały świat, że jakiemuś debilowi się nie podoba to, co mi?


[EDIT] Jeśli ktoś zacznie Cię gonić z okrzykami "#!$%@?ć