Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@inspektom: Może i dla ciebie #!$%@?, ale wierz mi lub nie, ale nie każdy widzi w: wojnach, torturach, prymitywnych eksperymentach, zakłamanych religiach, wadliwych systemach i tysiącach innych tworów ludzkich wysoką inteligencje, a wręcz przeciwnie.
No ale co o tym może wiedzieć człowiek pokroju: "hehe szwagier dobrze że zeszliśmy z drzew, bo inaczej byśmy nigdy nie wynaleźli telewizora i piwka", a za wyznacznik inteligencji bierze test IQ którego nawet na oczy nie
@Sinti: Gdy czytam, że ktoś uważa zwierzęta za lepsze od ludzi i podaje tak dla mnie irracjonalne powody to zastanawiam się czy jest poważny czy chce mnie tylko wkręcić.
Tylko ludzie zabijają dla przyjemności czy torturują, a zwierzęta to jedynie gdy są głodne. Szybkie przykłady szympans, delfin czy najzwyklejszy domowy kot zabija więcej niż byłby w stanie zjeść i nawet bawi się samym aktem.
Wracając do twojej wypowiedzi, powiedz mi o
@nbzwdsdzbcps: Przerażasz mnie. Nic z tego co napisałeś nie odnosi się do mojego komentarza. Nic.

Chyba powinienem cię potraktować jak trolla, bo naprawdę to co napisałeś to jedno wielkie kuriozum. Ale spróbuję podejść do tego co napisałeś poważnie...
Jedyne co powinieneś wyciągnąć z mojego krótkiego komentarza to to, że moim zdaniem: jeśli w dużym uogólnieniu zestawimy gatunek ludzki z innymi gatunkami żyjącymi na ziemi, uwzględniając historie, osiągnięcia, ideały, cele etc. -
@nbzwdsdzbcps: Aaa byłbym zapomniał:

Jaką chcesz historię, dokonania, ideały czy wiarę zwierząt przytoczyć?

Dokładnie taką historię, dokonania, ideały i wiarę zwierząt jaką znamy, dzięki obserwacji ich.
@Sinti: W moim komentarzu nie odnosiłem się tylko do tego co napisałeś ale również do opinii jakie coraz częściej można między innymi tutaj przeczytać, że zwierzęta są w tym lub tamtym lepsze, ludzie są źli i jest komuś za nich wstyd. Przed zacytowaniem ciebie chciałem podkreślić jakich opinii nie rozumiem, jedną z nich była właśnie twoja opinia o tym, że uogólniając dokonania ludzkie i innych gatunków biorąc pod uwagę ich historię,
@nbzwdsdzbcps: Przede wszystkim nie próbuj mi czytać w myślach, bo w ten sposób nigdy nie zrozumiesz co "autor miał na myśli". Głównym powodem mojego zdania, na temat poruszony przeze mnie w moim pierwszym komentarzu, są akurat twory ludzkości które prawie na pewno uważasz za pozytywne/słuszne (wiem bo poruszyliśmy nieco kwestie bliskie temu), a wojna to był tylko przykład, ale nie będę się już wdawał w szczegóły.

Jeśli miałbym się jeszcze przyczepić
@Sinti: Myślę, że większość żyjących współcześnie ludzi nie miałaby żadnych wątpliwości, że tego typu zachowanie między innymi Azteków to było nic więcej niż zacofanie, zabobony i bestialstwo. Jeśli chcielibyśmy brutalnych przykładów na okropieństwa jakie ludzie innym ludziom zapewnili to dobrym przykładem będą wszelkie eksperymenty podczas wojen. Czy to niemieckie czy japońskie, sprowadziły nie tylko śmierć ale również zadały niewyobrażalny ból. Niestety trudno jest zaprzeczyć inteligencji tych katów, często naukowców, których badania
@molcin: Nawet najgorsze zbrodnie nie są porównywalne pod względem brutalności do czegoś takiego jak ta "kara". Jeśli ci nie żal, to świadczy tylko o jednym - byłbyś prawdopodobnie skłonny wykonać coś takiego bez mrugnięcia okiem. Zastanów się teraz nad sobą.